[ ↓ k navigaci ↓ ]

Pavel Dittmer

1 2 3a 4 5 6 koupelna koupelnaB
Dittmer 1 Dittmer 2 Dittmer 3 Dittmer 4 Dittmer 5 Dittmer pl1 Dittmer pl2 Dittmer pl3 Dittmer pl4

Co chci změnit a proč

Byla jednou jedna stará koupelna s WC v přízemí rodinného domku a do té se před mnoha lety tři dítka chodila bát a učit kouřit. Koupelna byla atypická a tmavá, protože se nachází pod schodištěm do patra rodičů, a ošklivá snad už od počátku. Jak dítka odrůstala i koupelna si žila svůj osamělý a nepotřebný život pouze ve společnosti osminohých kamáradů, které čas od času přišel někdo prohnat vysavačem. I nastal čas, kdy se jeden ze synů, který zůstal v domě, aby se později staral o rodiče, rozhodl pro rekonstrukci přízemí, včetně oprav rozvodů vody a kanalizace. Vše se přichystalo tak, aby se mohlo na přelomu tohoto léta a podzimu začít a jako první přišla na řadu přibližně 25 let nepoužívaná koupelna. Otcovým záměrem bylo koupelnu zazdít a nebo předělat na skladovací místnost, ale syn si stál za zrekonstruováním. Všichni jsou však bezradní, zda je reálné udělat ze strašící místnosti svěží a příjemnou koupelnu s WC (bez pračky apod.), kde by převažovala co nejsvětlejší barva, nejspíš bílá. Jelikož zdi nesou schodiště, tak by koupelnu rádi zvětšili alespoň opticky. Původně si moc přáli sprchový kout, ale kvůli celkové dispozici koupelny by se spokojili s jakýmkoliv řešením. Napadla je varianta umístit sprchový kout v místě umyvadla, vedle něj umyvadlo a dozadu wc a nebo posunout vanu směrem k umyvadlu nebo pod něj a wc dát za vanu a částečně oddělit např.skleněnou zástěnou nebo polopříčkou. A to je prozatím konec naší pohádky o jedné koupelně :)

Co mě nejvíc štve

V přízemí dvougeneračního domku funkční koupelna s WC celkem chybí.

Vybráno k proměně

Pohádky jsou krásná věc. Když byly naše děti malé, hrozně rád jsem jim je četl. Tak mne napadá, že architekt je vlastně takový pohádkář. V kresbách vytváří jiný svět, jaký by mohl být. Také si někdy hodně vymýšlí a fantazie lítá v oblacích. A někdy se podaří, že se té malůvky chytne schopný tvořitel a pohádku promění ve skutek. V té Vaší pohádce můžeme fantazii popouštět jak chceme, ale velké království z místnosti pod schody neuděláme. Máte to opravdu hodně na těsno. Připravil jsem pro Vás z Vašich skic několik variant. V prvních verzích (1,2) vycházím v podstatě ze současného stavu, jen dávám konkrétní výrobky JIKA a celé to trochu urovnávám. Myslím, že vše se tam bez problémů vejde, včetně závěsného klozetu. Asi to budete mít trochu komplikovanější s připojením odpadu. Z fotografií se zdá, že nyní jde kolmo do země. V dalších verzích jsem Vám nasimuloval řešení se sprchovým koutem. I tato alternativa je možná. Není to sice Václavák, ale kolem zástěny projdete, jak můžete vidět i v prostorových vizualizacích s nábytkem ze setu Lyra. Ve čtvrté verzi jsem jen kolmo do čela místnosti umístil klozet. Koupelna by takto byla dobře rozložená, ale přišli byste o skladovací prostor pod schody a přístup ke komínovým dvířkům. Pokračování pohádky je nyní na Vás.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Pavel Dittmer 12:52 24.08.2011 +

    Poděkování

    Velice Vám i všem organizátorům soutěže děkuji, že jste z takového množství koupelen vybrali k přeměně i tu naši. Líbí se mi, jak jste rozvedl myšlenku pokud možno vzdušné a svěží koupelny a varianta z vizualizace je opravdu povedená. Jsem rád, že úschovný prostor nebude z celé koupelny, jak jsme původně zvažovali, ale jen z její části :) Moc se mi Vaše nápady a návrhy líbí. Díky nim se ta pohádka přehoupla do své druhé poloviny a není pochyb, že bude mít šťastný konec. Ještě jednou díky a přeji spoustu inspirací pro další koupelny.


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]