[ ↓ k navigaci ↓ ]

Radka Bačovská

koupelna2 koupelna1
Bačovská 1 Bačovská 2 Bačovská 3 Bačovská 4 Bačovská 5 xx xx2 xx3 xx4

Co chci změnit a proč

Rádi bychom v koupelně vyměnili vanu za sprchový kout, čímž by vzniklo místo pro pračku a nově umístěné umyvadlo a i my, parádnice, bychom měly dostatek prostoru se natřásat před zrcadlem.

Co mě nejvíc štve

Lidové přísloví praví, že čistota je půl zdraví. K tomu je však potřeba i prostor, kde lze tuto čistotu udržovat a pečovat o ni. Zdraví je přece to nejdůležitější, co v životě máme. Koupelna je společně s kuchyní nejvíce frekventovanou místností našeho panelového bytu. Byt jsme před pár měsíci získali do osobního vlastnictví, a protože se celý panelový dům začíná revitalizovat a v současné době žijí v naší rodině dvě dospívající (resp. dospělé) děti, z nichž jedno bude v budoucnu s velkou pravděpodobností v bytě bydlet, rádi bychom změnili parametry naší koupelny. V současné době je bytové jádro ještě z původního umakartu s již nefunkční ventilací, vanou, která zabírá polovinu koupelny, umyvadlem s rezavou odpadní trubkou a dveřmi na toaletu. Vzhledem k malému prostoru, jsme nebyli schopní do koupelny vměstnat pračku. Pračka tedy musí být v kuchyni, kde odtok vody je řešen hadicí procházející dírou v umakartovém jádře přímo do vany. V koupelně se v naší rodině odehrává od každodenní ranní hygieny, sprchy a líčení, přes ruční praní a sušení prádla až po čištění bot, okurek nebo zabíjení kapra, který se prohání ve vaně.

Vybráno k proměně

Zejména proto, že jste parádnice, jak sami říkáte, vzal jsem tu Vaši koupelnu trochu víc z gruntu. Je vidět, že koupelna je pro Vás velmi, velmi důležitá, proto nemůžete zůstat jen u výměny vany za sprchový kout. Otočil a přesunul jsem Vám kuchyňskou linku a o uvolněné místo jsem koupelnu rozšířil. Vlastně jsem Vám udělal koupelny dvě tím, že jsem do zvětšené toalety dal druhé umyvadlo. V soukromí se tedy mohou natřásat dvě slečny najednou! A máte tam i místo na pračku s velkým úložným prostorem. Všechny tři půdorys jsou v podstatě stejné, jen jsem zaměňoval různé koupelnové sety. Verzi s řadou Mio jsem Vám pro představu připravil i v prostorových ilustracích. Podívejte se také na příspěvek pana Kokojana z 8.7. Řeší stejnou dispozici bytu, ale jeho koupelna je ještě více velkorysejší. Teď mne ale napadá, kam budete dávat ty okurky a kapra, když jsme zrušili vanu?

MICHAL JANKŮ, designér

[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]