[ ↓ k navigaci ↓ ]

Jolana Tóthová

DSC00052 DSC00054 DSC00055 DSC00059 DSC00062
Tóthová 1 Tóthová 2 Tóthová 3 Tóthová 4 Tóthová 5 xx xx2

Co chci změnit a proč

Naše koupelna je z roku 1976, svá nejlepší léta má dávno za sebou. Nevyhovuje nám původní dispozice. Chtěli bychom přidat sprchový kout (samostatný), který by šel umístit místo části původního WC => změna umístění vany i umyvadla, také dveří. Na podlaze jsou popraskané dlaždice, zcela nesourodé s obklady.

Co mě nejvíc štve

Máme teplou vodu na opačné straně než je obvyklé, návštěvy se pak umývají studenou vodou.Umyvadlo pod oknem. Jsme vyšších postav a mezi okno a umyvadlo se vejde pouze malé zrcadlo ve kterém se nevidíme :-). Celkově je koupelna velmi nemoderní, provizorní, zralá na celkovou rekonstrukci.

Vybráno k proměně

Máte na stěnách úžasné dekorativní obklady odpovídající době svého vzniku. Možná by je dnes přivítali v jiném kulturním kraji, ale uznávám, že naše současné tendence v pojetí moderní koupelny se pohybují někde jinde. To, co máte na zemi, je pravděpodobně pozůstatek dřívějších přestaveb. Je vidět, že by si koupelna už zasloužila radikálnější renesanční zásah. Vaše úvaha umístit sprchový kout místo části současné toalety je, myslím, nereálná. Pokud souhlasí rozměry uvedené ve vaší skice, pak by Vám na WC zůstalo v délce pouhých 85 cm (a to nepočítám tloušťku oddělující příčky). To je na toaletu skutečně velmi málo. Připravil jsem pro Vás variantu s vanou i sprchovým koutem. Umyvadlo (zde ze setu Mio) je mimo okno, ale už nezbývá místo na další úložné skříňky. Mělké skříňky jsem alespoň zavěsil na toaletu, kam jsem přidal i malé umývátko. Tuto variantu A jsem rozpracoval i do prostorových ilustrací. Nevím, jestli jste nezapomněla ve své kresbě plánované koupelny na pračku, udělal jsem proto pro jistotu ještě jednu půdorysnou variantu B), která však už tak velkoryse elegantní není.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Jolana Tóthová 14:44 21.07.2011 +

    Poděkování

    Dobrý den, výběr naší koupelny mě velmi potěšil. Je úplně něco jiného sám si to navrhnout a nakreslit, a vidět to ve vizualizaci. Bohužel jsem v zadání opoměla napsat, že WC lze posunout do chodby => že můj návrh by byl realizovatelný. Až budeme koupelnu renovovat, určitě se budeme inspirovat Vašim návrhem, je velmi elegantní a vzdušný. Mockrát díky :-)


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]