[ ↓ k navigaci ↓ ]

Marie Bendová

isticí prostředky koš na prádlo koupelna s datem poličky,věšáky pračka sprcha umyvadlo vana
Bendová 1 Bendová 2 Bendová 3 Bendová 4 Bendová 5 Bendová 6 Bendová 8 xx xx2
xx3

Co chci změnit a proč

Koupelna se nachází v přístavbě rodinného domu, který byl postaven v 2.pol. 19.století. Sestává ze dvou bytových jednotek. V přízemí bydlí manželovy rodiče. V patře, které bylo v 60. letech minulého století přestavěno ze sýpky na obytné místnosti, bydlíme my. Přístavba byla provedena v 80.letech 20.století na severní straně domu, okno koupelny je situováno na západ. Vybavení koupelny pochází také z 80. let minulého století. Od té doby se proměnila věková struktura rodiny. My jsme manželé středního věku se 4 dospělými dětmi. Nejstarší syn a nejmladší dcera dosud bydlí spolu s námi v jedné domácnosti, prostřední dcery přijíždějí na víkendy a také nemají svoji samostatnou domácnost. O rekonstrukci koupelny jsme začali uvažovat, když jsme si k sobě vzali 80-ti letou maminku. Vana v koupelně začíná být pro ni problém a tak uvažujeme o sprchovém koutu se sedátkem. Nicméně vany bychom se nechtěli úplně vzdát. Další záležitost, která by naší početné rodině ulevila, je klozet v koupelně, protože samostatné WC je o víkendech značně zatěžováno.  Také nás trápí nedostatek úložného prostoru na čistící a úklidové prostředky, toaletní potřeby, kosmetické a krášlící přípravky . Vyhovoval by nám vysoký okachlíkovaný sokl (nebo police) kolem celé koupelny, který by se dobře udržoval, a všechny potřebné věci bychom měli po ruce a byl by o nich přehled. V současné době využíváme různé police a odkladné prostory u vany a umyvadla. Při takovém počtu členů domácnosti potřebujeme také více košů na třídění špinavého prádla. Uvažujeme o podlahovém vytápění a byli bychom rádi, kdyby se někam vešel elektrický trubkový sušák na ručníky. Kvůli snadnému vytírání preferujeme zavěšený koupelnový nábytek a klozetovou mísu. Z praktických důvodů se nám osvědčil věšák na župany. Obklady, dlažba i vybavení koupelny laděné do modra bylo svého času efektní, ale nyní bychom dali přednost teplejším pastelovým barvám. Přestože naše koupelna nemá miniaturní rozměry, obávám se, že nárokům naší velké rodiny bude těžké vyhovět.

Co mě nejvíc štve

Chybí sprchový kout a klozet. Máme málo úložného prostoru na kosmetické a čisticí prostředky. Obklady nejsou až ke stropu. Podlaha se špatně vytírá, protože je hodně členitá a zastavěná.

Vybráno k proměně

Vaše koupelna je opravdu větší než u většiny ostatních soutěžících, ale zdá se, že je to stále málo, aby se sem vměstnaly všechny Vaše požadavky. Navíc, jak říkáte, se v ní střídá velké množství členů domácnosti. Zkusil jsem variantu se záchodem (i když nevím, kde máte hlavní stoupačky) a nakonec i alternativu s vanou i sprchovým koutem. Je to sice trochu na těsno, ale vše se tam nakonec vejde, ovšem za cenu ztráty skříněk. Jak je patrné z Vašich fotografií, potřebujete opravdu velké množství úložného prostoru. Rozhodně nedoporučuji budovat sokl kolem celé místnosti jako odkladní plochu pro všechny toaletní a čistící prostředky. Bylo by to sice přehledné a po ruce, ale jak by to vypadalo! Lepší je vše schovat do uzavíratelných skříněk, do kterých se navíc nepráší. Pokud by skříňky nestačily, pak by nouzovou alternativou mohly být podélné atypické police, umístěná ve výšce pod stropem tak, aby věci na ni uložené nebyly na první pohled vidět, ale raději bych se zamyslel, zda je opravdu nutné mít vše v koupelně. Na perspektivních ilustracích máte varianty koupelny s nábytkem ze setu Olymp a Lyra.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Marie Bendová 22:08 22.07.2011 +

    Děkujeme

    Hezký den! Potěšilo nás, že jste do TOP10 vybral i naši koupelnu. Měli jsme už trochu představu, jak bude vybavení koupelny rozvrženo, ale váš pohled je inspirující. Jelikož změna koupelny je součástí rekonstrukce téměř celého bytu, uvažujeme o radě designéra, jak celý byt co nejlépe uspořádat, abychom neměli koupelnu zahlcenou věcmi, na které by se našlo místo jinde. Variabilní nábytek Lyra je opravdu jakoby navržen právě pro naši koupelnu ve starším domě. Výborný je nápad s atypickými policemi pod stropem. Velice praktické a hezké by na nich byly proutěné koše, do kterých bych mohla dát např. ručníky a osušky, protože v těch máme veliký obrat a je jich velké množství. Taky by se na polici v blízkosti okna mohlo dařit mým oblíbeným květinám. Mít kytku i v koupelně byl můj sen! Vana vedle sprchového koutu, záchod pod oknem a spousta úložného prostoru podél stěny mě nadchla účelností a elegantním uspořádáním. Takže ještě vše trochu doladíme výběrem dlažby a obkladů a už se moc těším na relax v nové vaně, kde bych se mohla kochat v příjemném prostředí pohledem třeba na pěknou mozaiku - pokud tím nepřešvihneme rozpočet. :-) Také vaše ostatní návrhy se nám moc líbí! Ještě jednou děkujeme a přejeme hodně těch krásných koupelen realizovaných! Bendovi


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]