[ ↓ k navigaci ↓ ]

Václav Mataj

IMG_8940
Mataj 1 Mataj 2 Mataj 3b Mataj 4 Mataj 5 Mataj 6 Mataj pl A Mataj pl B2 Mataj pl C

Co chci změnit a proč

Moje koupelna se nachází ve stavu hrubé stavby.Kde kdo si pomyslí...to je výhra budovat novou koupelnu,ale omyl.Na plánku vypadá všechno krásně a po postavení všech příček jsem dospěl k závěru,že nevím co s prostorem.Je mi 27 let,holka,která by mi do toho mluvila a přišla s nápadem nikde a co s prostorem 4,4 x 2,8 m???

Co mě nejvíc štve

Představoval bych si rohovou vanu 100 x 160 cm,kterou bych doplnil zástěnou na sprchování,umyvadlo,závěsný WC a bidet...a co dál??Fakt netuším...po rozkreslení na podlahu mi moc prostoru přebývá...také nevím co dělat s barvami.Líbili by se mi přírodní tóny béžové a hnědé,které by dokázaly prostor rozdělit,abych si nepřipadal jak v tanečním sále.Takže na otázku,co mě na mojí koupelně štve odpovím "PROSTOR".Toho co se mnohým nedostává,mi nějak přebývá.Dokázal by si s tím odborník poradit???Velké díky.Vašek.

Vybráno k proměně

Opravdu, jste velká rarita v naší soutěži. Většina účastníků hořekuje nad miniaturní koupelnou a Vás štve nadměrečný prostor! Jsem rád, že někdo myslel v projektu na koupelnu odpovídající současným požadavkům. S tím se i v nových stavbách moc často nesetkávám. Už jsem to tady zmínil v komentáři ke studii p. Tučkové z květnového kola. Koupelna je vlastně obytná místnost, ve které se nejen umýváme, ale i odpočíváme, relaxujeme, nabíráme novou energii. Tomu by měl odpovídat i interiér. Kromě umyvadla (umyvadel) s velkými odkládacími plochami, klozetu a bidetu, dostatečným úložným prostorem, pohodlnou vanou a prostornou sprchou sem můžete umístit kosmetický koutek, posilovnu, odpočivné lehátko, množství květin, ale třeba i televizi a kvalitní hudbu. Připravil jsem Vám tři půdorysné varianty s koupelnovou řadou Cubito a jednu z nich jsem rozpracoval do prostorových náhledů. Lze jich pochopitelně vymyslet mnohem více. S rohovou vanou se zástěnou, jak navrhujete, byste měl v zešikmené části koupelny asi problémy, záleží na úhlu střechy. Máte tu přeci dostatek místa pro samostatný sprchový kout. Přidal jsem vám tam ještě jedno střešní okno nad klozetem a bidetem, jednak kvůli světlu, jednak kvůli lepší podchodnosti. A v jedné ilustraci máte i tu holku, zatím alespoň na obrázku. Já myslím, že byste mohl některou na takovou koupelnu i nalákat.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Václav Mataj 17:05 02.08.2011 +

    Uuáááuuu,nádhera!!!

    Tak to se Vám fakt povedlo...(ehm...teda i ta slečna je ze zadního pohledu slušná).Hlavně jste mě uklidnil,protože kdokoliv zavítá na mou (zatím) hrubou stavbu,diví se,že v těchto prostorech bude koupelna a ne pokoj.Nyní jsem rád,že jsem se rozhodl pro relax nejen,jak se říká na posteli,ale i v pohodlné a prostorné koupelně.Takže hurááá do práce a vydělávat,protože nyní jste mě tak nalákal,že přesně takovou koupelnu chci.(Jasně,že výsledek svého snažení zašlu na fotografii).\r\nMějte se fajn a díky za perfektní prácičku!S pozdravem Vašek Mataj.


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]