[ ↓ k navigaci ↓ ]

Alena Kabátová

barák kunčice 013 barák kunčice 014 P1070961 P1070967 P1080012 P1080014
Kabátová 1 Kabátová 2 Kabátová 3 Kabátová 4 Kabátová v1

Co chci změnit a proč

Koupelna je ve fázi počáteční rekonstrukce, kdy byla odstraněna původní dlažba, stropy, obklady a veškeré vybavení, které bylo zhruba 50let staré a v podstatě nefunkční.Tím jsme zřejmě také na delší dobu skončili, dlažba a obklady pro novou koupelnu v barvách bílé a pistáciové čekají na svou chvíli prozatím v krabicích v garáži. Stejně jako můj přibližný plánek, jak by mohla koupelna v budoucnu vypadat. Původně zde byla malinká koupelnička se sprchovým koutem,umyvadlem a obrovským ohřívačem vody. Neútulná, studená a vzhledově odpudivá místnost v barvách žabinců na rybníku.WC bylo zvlášť. Nakonec jsme se rozhodli probourat všechny příčky a koupelnu zvětšit i o malou chodbičku. Máme čtyři malé děti, koupelna je proto u nás jednou z nejvíce vytížených místností. Čtyři malí vodníci potřebují spoustu prostoru, večerní koupání by mělo být příjemným rituálem ukončení dne.

Co mě nejvíc štve

Hlavně mě štve, že díky nedokončené rekonstrukci se není v domku kde vykoupat, ani zajít na WC, zdržuje se tím náš návrat domů . Musíme zbytečně platit i za pronájem bytu, který pokud budeme platit, tak na koupelnu nikdy peníze nezbudou, ale do domku bez koupelny se nastěhovat nejde. Je to začarovaný kruh.

Vybráno k proměně

Blahopřeji k tak početné rodině vodníků! Určitě bylo šťastným řešením vybourat nadbytečné příčky a zvětšit si koupelnu. Jak sama říkáte, čtyři vodníci potřebují spoustu prostoru. doporučoval bych sem proto umístit, oproti Vašemu návrhu, dvojumyvadlo. V mém návrhu je to typ z řady Cubito s délkou 130 cm se skříňkou v imitaci wenge a lakovanými čílky zásuvek v béžové barvě. Můžete si však i zvolit jednodušší variantu s jednou zásuvkou nebo ve světlejším odstinu dřeva fino. Závěsný klozet z téže řady jsem přesunul k oknu a pohledově trochu oddělil nízkou příčkou. Tato příčka není samozřejmě nutná, ale někdo má rád alespoň symbolicky intimnější kout, záleží na vás. Vana Mio 170x70 cm může mít jednodílnou nebo dvojdílnou vanovou zástěnu. A vedle vany lze pak ještě pověsit jednu nebo dvě skříňky, opět z řady Cubito v nízkém nebo vysokém provedení. Z Vašich podkladů není zřejmé, jak vypadá poslední stěna koupelny. Možná, že by se na ni dalo přesunout žebříkové topení, pokud ne, hledal bych místo například pod oknem, i za cenu změny jeho rozměrových parametrů.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Alena Kabátová 11:45 10.06.2011 +

    Jedním slovem krása

    Moc děkujeme za nádherný návrh koupelny, je velice inspirativní, pravda, že dvojumyvadlo nás nenapadlo. Velikánské zrcadlo je naprosto perfektní,to bych ocenila hlavně já a za brzkých pár let i moje dvě dcerky parádnice. S díky Alena Kabátová


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]