[ ↓ k navigaci ↓ ]

Andrea Tučková

Koupelna1 Koupelna2
Tučková 1 Tučková 2 Tučková 3 Tučková 4 Tučková 5 Tučková 6 Tučková v1 Tučková v2

Co chci změnit a proč

Naše tzv. „Koupelna“ je sice celkem funkční , přesto….. potřebuje kompletní rekonstrukci. Je příliš velká, chceme ji zmenšit a oddělit od WC (viz obrázek). Z původní koupelny nám zbude prostor na malou šatnu a část chodby. Plánujeme zvětšit okno pro lepší osvětlení sluníčkem a účinnějšímu odvětrání. Dále chybí úložné prostory – skříňka s košem na použité prádlo, zástěna na vanu, aby nebyla mokrá celá koupelna po každém sprchování, protože jsme koupací i sprchovací. Obklad a dlažbu není asi nutné komentovat, líbila by se nám kombinace bílé barvy s béžovou, nebo s odstíny hnědé. Už máme představu, kde bude vana, ale nevíme si rady kam umístit umyvadlo, pračku, radiátor a žebřík.

Co mě nejvíc štve

Už 2 roky mě štve celá potvora koupelnová, ale nejvíc: bojler nad umyvadlem a zapáchající kanálek -obojí chceme úplně odstranit, chybějící topení (koupání při teplotě 10 st. není zrovna ideální), obklad celé koupelny a vany, který je „povedený“ stejně jako rozvody vody a odpady a nakonec malé okno. Tak teď už nám nezbývá než doufat, že vyhrajeme a že se nebudeme sprchovat hadicí na dvorku.

Vybráno k proměně

Tak tento příspěvek mne opravdu zaujal. S tím jsem se snad ve své praxi setkal poprvé, kdy zákazník namítá, že má příliš velkou koupelnu!! Upřímně řečeno, já si myslím, že koupelna není nikdy příliš velká. Místo jednoho umyvadla si dám dvě, malé umyvadlo nahradí velká mísa s rozšířenou odkládací plochou, klozet doplním domácím urinálem, k vaně si přidám velký sprchový kout, na další stěny přidám nějaké skříňky a pokud se mi zdá, že je tam stále volného prostoru, pak mohu přidat menší fitnesko, k tomu odpočivné lehátko, pár pěkných velkých kytek, televizi ... no a už to máme jako obývák. Ale to asi není Váš případ. K přerozdělení vnitřních prostorů a zmenšení koupelny Vás asi vedou závažné důvody, nicméně i tady lze najít více řešení. Ve verzi 1 ponechávám víceméně Vaše členění místnostní, jen klozet rozšiřuji na úkor šatny (?), protože takto by byl opravdu velmi stísněný a bez umývátka. Ve verzi 2 paradoxně ještě o něco zmenšuji koupelnu, ale na druhou stranu zvětšuji toaletu, kam přemisťuji pračku i s úložným prostorem. Nebo lze dát nad pračku bojler, pokud se nenajde pro něj místo v jiné technické místnosti. Tuto variantu, která mi přijde prostorově lépe využitá, přikládám pak rozpracovanou i v základních 3D vizualizacích. Samozřejmě, že dispozice, ať už v kterékoliv variantě, by se musela ještě upřesnit podle typu pračky. Kanálku v podlaze bych se nezbavoval. Je to velmi praktická věc, např. při úklidu a zejména pokud je v místnosti pračka. Odpad v podlaze lze řešit velmi esteticky a pokud je dobře provedené odvětrání kanalizačního potrubí neměl by zapáchat ani když občas vyschne sifon.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Andrea Tučková 14:14 14.06.2011 +

    Poděkování

    Děkujeme Vám za krásné návrhy. To jsme opravdu nečekali. Varianta č. 2 se nám moc zalíbila a teď jsme na vážkách, jestli koupelnu ještě trochu zmenšit (prostor pro šatnu nebo malou vestavěnou skříň najdeme určitě jinde). Akorát ještě řešíme kam dát žebříkový radiátor. Napadlo nás umístit ho nad vanu, na zeď mezi okno o umyvadlo. Pračku máme otevíratelnou shora, rozměr 60x40, takže bude přístupná dobře, ať bude stát kdekoli, jen se trochu bojím, aby z ní nebylo na toaletě příliš vlhko. Plánujeme sice odvětrání WC, ale… Manželovi se nejvíc zamlouval ten Váš nápad s lehátkem a televizí, ale naštěstí už jsme vybourali původní příčku, strop a kus podlahy. Důvodem ke zmenšení koupelny bylo prohození kuchyně s ložnicí (původní kuchyně byla průchozí), takže jsme udělali dočasně průchozí koupelnu. Taky už mě unavovalo vysvětlování návštěvám, že opravdu nebudeme pořád chodit do kuchyně přes koupelnu. Tak teď už je to na nás. Ještě jednou moc děkujeme. Andrea a Jiří Tučkovi


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]