[ ↓ k navigaci ↓ ]

Jaromír Chaloupka

P5160002 P5160003 P5160004 P5160007 P5160008
Chaloupka 1 Chaloupka 2 Chaloupka 3 Chaloupka 4 Chaloupka v1 Chaloupka v1b Chaloupka v2 Chaloupka v3

Co chci změnit a proč

Rádi bychom odstranili umakartové jádro a zbudovali funkční a příjemnou koupelnu tak, aby bylo možné navazující kuchyni více propojit s interiérem obývacího pokoje. Netušíme však zda to lze a jak nejlépe tuto změnu realizovat, či jaké jsou možnosti zmoderizování stávajícího rozložení. Budeme potěšeni za vaši odbornost.

Co mě nejvíc štve

nemodernost, špatné odvětrávání, samotný umakart a velikost.

Vybráno k proměně

Vaše koupelna by si opravdu zasloužila výraznou inovaci. Vzhledem k tomu, že plánujete kuchyni více propojit s obývacím pokojem, navrhuji zrušit spojovací chodbičku mezi kuchyní a předsíní a zvětšit o tento prostor koupelnu. V případě radikálnější přestavby by bylo vhodné posunout i příčku mezi koupelnou a kuchyní nebo vstupní chodbou, tak aby vnitřní hloubka nově vybudované koupelny byla alespoň 150 cm nebo 160 cm. Pak se Vám tam vejde příčně např vana Lyra a na protější stěnu pohodlně umístíte umyvadlo 80 cm i s pračkou. Toaleta je velmi malá. Možná, že po vybourání umakartového jádra pár centimetrů ušetříte, nicméně raději tam doporučuji závěsný klozet Compact, který je v délkové míře o něco kratší než běžný typ. I do tak malé místnosti je možné dát malé umývátko rozšířením místnosti na úkor sousedící koupelny. To je verze 1, pro kterou jsem připravil i základní prostorovou vizualizaci. Ve verzi 2 jsem vyzkoušel ještě jiné uspořádání s asymetrickou vanou. Zde lze však umístit pouze zúžený typ pračky. A ve třetí verzi jsem jen naznačil úvahu o sloučení toalety a koupelny do jednoho prostoru.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Jaromír Chaloupka 21:11 05.06.2011 +

    návrhy

    Moc děkujeme, že jste si nás zvolil a dal si s námi práci. Pečlivě varianty prostudujeme. Za základní působí asi opravdu nejlépe. Možnosti rozšířit do kuchyně mi přijdou, že kuchyni ještě více zúží a naopak do vstupní chodby, tam je nějaká možnost nicméně vchodové dveře jsou umístěny laicky klikou a otevíraním ze strany od záchoda což by mohlo znamenat problém při vycházení ven. Záchod bych raději odděleně, ale i tato verze je moc pěkná. Ještě jednou děkujeme a přejeme příjemnou práci pro ostatní vybrané návrhy.\r\nJaromír Chaloupka a Iveta Navrátilová


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]