[ ↓ k navigaci ↓ ]

Nikola Olšovská

P1020421 P1020422 P1020423
Olšovská 2-1 Olšovská 2-2 Olšovská 2-3 Olšovská 2-4 Olšovská 2-5 Olšovská 2-6 Olšovská 2-7 Olšovská 2-8 Olšovská 2-9
Olšovská 2-10 Olšovská v1c plugin-Olšovská v1

Co chci změnit a proč

Dobrý den, koupila jsem si byt, ale původní majitel ke koupelně moc milý nebyl, vše je v dezolátním stavu, vana rezavá a zašlá, takže když se pustit do rekonstrukce, tak ať to stojí za to (i když financí už moc nezbylo). Koupelnička je i pro jednoho malá(140x170cm) a nevhodně uspořádaná - vana a zbyde úzká ulička k umývadlu. Mám představu rozšířit koupelnu cca o 60 cm (max. 80cm) na úkor obývacího pokoje a měla by se tam vejít vana (i maličká) a ještě místo na pračku (ideál šedesátka, aby časem se na ní dala postavit sušička). Moc děkuji za pomoc neb vyřešit tento rébus je nad mé síly, ale pro Vás to jistě bude výzva.

Co mě nejvíc štve

Málo místa, spíše žádné, vana a úzká ulička k umývadlu, nikde žádné úložné prostory a pomalu není ani kam pověsit ručník.

Vybráno k proměně

Velmi oceňuji Váš záměr zvětšit koupelnu na úkor obýváku. Pokud porovnáváme množství času, které člověk stráví (nebo by rád strávil) v koupelně a rozsahu činností v ní , pak je tento prostor neúměrně malý vůči např. právě obývací místnosti. A mám pocit, že se na to stále zapomíná i v nových projektech. Poměrně malým posunutím příčky směrem do obývací místnosti, získáte velmi příjemnou koupelnu s velkou vanou, umyvadlem až 80 cm (zde např. z řady Lyra) s rozšířenými odkládacími plochami a koutem pro pračku, kam lze později umístit i sušičku. Ještě bych možná zvažoval, zda nepropojit koupelnu s toaletou v jeden prostor, záleží kolik lidí byt obývá, a také jaký mají denní režim.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

 • Olšovská Nikola 22:47 06.06.2011 +

  Super proměna

  Velmi Vám děkuji, že jste proměnil právě mou koupelnu. Líbí se mi prostorové uspořádání a množství důmyslných úložných prostorů (skříňka se zrcadlem, vyšší skříňka s košem na prádlo). Velmi mě nadchl Váš nápad posunou příčku mezi koupelnou a toaletou o pár cm a moci pak umístit na toaletu umývátko, skvělá myšlenka. Děkuji. Olšovská Nikola

 • Olšovská Nikola 21:59 22.06.2011 +

  Děkuji

  Chtěla bych Vám poděkovat, že jste vybral právě mou koupelnu. I když stále nemůžu uvěřit, že je to pravda :-) Velmi jste mi svými návrhy pomohl, hlavě první varianta mě nadchla, ta s poličkami nad vanou, řikala jsem si, že přidám zástěnu pro občasné sprchování a všechny věci budou hezky po ruce. Možná ještě zvážím jaké umyvadlo se skříňkou, protože se mi i moc líbí z řady Cubito. Ve zbytku bych se již jen opakovala (skříňka nad umyvadlem i vysoká skříňka, kde je koš na prádlo, umývátko) - SUPER. Také se mi zalíbila výška obkaldu a možnost umístit pak do koupelny obrázky, což ji zútulní a bude se v ní pak krásně relaxovat. Ještě jednou moc děkuji. Nikola Olšovská

 • Michal Janků 12:50 23.06.2011 +

  Blahopřejeme!

  Blahopřeji, paní Olšovská, k Vaší výhře v květnovém kole naší soutěže. Jak už jsem napsal, nejvíc nás oslovila Vaše odvaha obětovat část obytné místnosti pro zvýšení komfortu v koupelně. Obecně je v západním světě tendence k prolínání obytného a koupelnového prostoru stále silnější. Koupelna přestává být převážně utilitární místností, ale stává se plnohodnotným obytným místem pro relaxační očistu. Koupelna se mnohde stává součástí nejen ložnic, ale i obývacích pokojů Ale to asi nebude zatím Váš případ. Ještě mne napadá, jestli nenechat mezi koupelnou a obývákem alespoň menší okno osazené opálovým neprůhledným (nebo průhledným?) sklem. Do koupelny byste tak mohla dostat trochu denního světla a pocit většího prostoru.Výběr koupelnové řady z produkce JIKA je samozřejmě na Vás, každá má své přednosti. Zástěna k vaně je také dobrý nápad, jen bude potřeba ještě zvážit její přesné umístění. Pokud ji dáte vedle umyvadla, což vypadá nejlogičtější, budete muset posunout vanu až do niky a ztratíte poličky (nebo skříňky), anebo ji dát na druhou stranu, na stěnu ke dveřím. Pak budete muset vanu otočit, poličky zůstanou, ale vzdušnost prostoru se trochu omezí.Přeji příjemné zážitky ve Vaší nové koupelně.


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]