[ ↓ k navigaci ↓ ]

Petra Nosková

2009-01-01 17-46-49_1181
Nosková 1 Nosková 2 Nosková 3 Nosková 4 Nosková v1 Nosková v2 Nosková v3

Co chci změnit a proč

V koupelně o půdorysu 165 x 200cm se příliš vymyslet nedá, ale co bych chtěla určitě změnit je původní a dle mého nevyhovující využití tak malého prostoru, ve kterém je usazená ne příliš velká vana o délce 160cm. Určitě bych ušetřila místo pěkným sprchovým koutem, který by se u nás doma určitě lépe využil. Ten by se však musel vzhledem k malému a nestandardnímu rozměru prostoru cca 68x 100cm vhodného k vystavení koutu, nejspíše vyzdít a použít nějaké jednoduché pěkné prosklené ohrazení. Také bych uvítala nějaké úložné skřínky, včetně skřínky se zabudovaným umyvadlem. Snad s jediným trubkovým radiátorem na zdi za dveřmi jsem spokojená. O obkladech a dlažbě se ani nemá cenu vyjadřovat, nejsou ničím zajímavé, jedním slovem jsou nehezké :-) Mám ráda kombinaci fialové, šedé a bílé...Pračka si musí uchovat své místo vedle umyvadla v koutě, protože tu už není možné kamkoliv jinam v bytě umístit.Celou tuto stěnu po pravé straně nad umyvadlem a pračkou bych určitě využila k umístění nějaké pěkné sestavy skříněk se zrcadlem. Svou představu o vysněné koupelně připojuji :-)

Co mě nejvíc štve

Nejvíce jsem určitě nespokojená s již zmíněnou nevyhovující vanou, která je využívaná stejně nejvíce ke sprchování...Takže raději bych při sprchování stála ve sprchovém koutě a ne ve vaně a neustále vytírala podlahu :-)

Vybráno k proměně

Opravdu nemáte příliš velkou koupelnu odpovídající vybavením létům svého vzniku a je dobře, že se snažíte, prozatím alespoň na papíře, situaci vylepšit. Vedle Vašeho návrhu přestavby se však dají najít i jiná řešení. Samozřejmě, že to bude vyžadovat i změnu rozvodů vody a odpadů, ale vzhledem k tomu, že počítáte s celkovou rekonstrukcí, včetně obkladů, by to neměl být problém. V půdoryse Vám předkládám tři odlišné verze uspořádání podle zvoleného typu sprchového koutu. První variantu jsem převedl i do prostorové vizualizace. Kromě výrobků Lyra si však můžete vybrat i umyvadla s nábytkem z řady Cubito, Olymp nebo Mio.

MICHAL JANKŮ, designér

[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]