[ ↓ k navigaci ↓ ]

Jana Stránská

DSCF2374 - Kopie DSCF2375 - Kopie DSCF2376 - Kopie DSCF2381 - Kopie
Stránská 0 Stránská 1 Stránská 2 Stránská 3 Stránská 4 xx xx2

Co chci změnit a proč

Dobrý den! Poněvadž jsme neuspěli ve třetím kole soutěže,pokoušíme se o štěstí znovu s naší druhou "koupelnou".Nachází se v přízemí starého domku a osobně se domnívám,že původně sloužila jako chlév.Je poměrně prostorná, i když poněkud limitující budou zřejmě klenby sbíhající se uprostřed stropu a výška místnosti.(v nejvyšším bodě cca 210cm).V současné době je zde provizorně umístěné umyvadlo,pračka a vana,která je tak velká,že se do ní bez problémů vejdou obě naše děti a jeden dospělý. :o) Místnost využíváme i jako úložiště pracovních oděvů a čistících prostředků,zkrátka z nouze ctnost. K rekonstrukci jsme zatím nenašli odvahu, a to jednak kvůli financím a jednak kvůli řemeslníkům, kteří nás od vybudování koupelny v této místnosti odrazují a radí využívat ji jako technickou místnost(prádelna,žehlírna,sklad...). Osobně si myslím, že se jim moc nechce do rekostrukce kleneb :o)) Já se však odradit nenechám, poněvadž mi tento prostor připadá zajímavý a netradiční a myslím,že by zde mohla vzniknout hezká koupelna. V budoucnosti počítáme buď s rohovou vanou mezi okny /nebo klasickou vanou proti oknu/,s umyvadlem a pokud možno nenápadně umístěnou pračkou.WC již je vybudováno přes chodbu. Manžel by rád i sprchový kout, který já klidně oželím, poněvadž mám raději volnější prostor a mimo to počítáme se sprchovým koutem v menší koupelně v patře.Plánujeme též podlahové topení,poněvadž místnost je poměrně chladná,hlavně díky kamennému zdivu.Abychom se alespoň trochu zahřáli máme již namontováno topení pod oknem a žebřík vedle druhého okna. Zařízení si představujeme v rustikálním stylu-dřevěný nábytek i podlaha,minimum obkladu..... Tak to jsou naše sny a plány, doufejme že ne nerálné :o))))

Co mě nejvíc štve

Na naší současné koupelně mě přivádí k šílenství to neustálé provizorium, které nás stojí dost sil, zvláště psychických :o)) Zvláště když čerstě vymydlené děti upadnou na rozkopané podlaze a musí následovat druhé kolo očisty. :o) S mrňousky je to opravdu náročné, i když oni si zdá se celkem užívají. :o) Když si však vzpomenu na úplné začátky, připadá mi, že žijeme v luxusu. Ještě před třemi roky jsme neměli ani topení,ani teplou vodu.Tu jsme si museli ohřívat v brutaru,který zároveň vytápěl místnost.Mytí v 10 stupních byla běžná věc a v třeskutých mrazech jsme se zkrátka nekoupali :o))) Ach,jak rychle si člověk zvykne na lepší a začne toužit po ještě lepším :o))) Přejeme Vám krásné babí léto!

Vybráno k proměně

Úžasný prostor pro koupelnu! Určitě se nenechte odradit. Vybavit interiér s křížovou klenbou, navíc takto nízko posazenou, je vždycky trochu problém, ale jak je vidět v prostorových ilustracích, které jsem pro Vás připravil, lze to i s našimi výrobky JIKA. Není to sice zcela rustikální styl s pravým dřevem proděravělým červotočem, ale například řada Cubito v provedení wenge může určitě někomu vyhovovat. Samozřejmě, že si tam toho nábytku nemusíte dávat tolik, chtěl jsem Vám jen ukázat, jaké máte v klenebních prostorách možnosti. I když berte to určitě trochu s rezervou, protože neznám přesné parametry Vašich křivek (teď mám na mysli křivek Vaší koupelny). Nebo Vám bude lépe vyhovovat jiné uspořádání skříněk a umyvadla. Podívejte se na ostatní projekty v naší soutěži. Například v tomto kole z 30.8. paní Finková také řešila koupelnu s valenou klenbou. V půdoryse jsem zkoušel i variantu s rohovou vanou, ale lépe mi tam seděla klasická obdélníková verze. K ní by se sice dala dát sprchová zástěna, ale ve vaně byste se pravděpodobně kvůli nízké výšce stropu stejně nepostavili. Pračka je schovaná pod atypicky vybudovanou pracovní deskou se zabudovanou skříňkou.

MICHAL JANKŮ, designér

[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]