Není toaleta jako toaleta. Vyberte tu správnou

Není toaleta jako toaleta. Vyberte tu správnou

Klozet už není jen hygienickou nutností, ale také designovým prvkem. Na trhu tak najdete stále více záchodů v různých stylech, ale také s různými technologiemi a funkcemi.

Měli byste tedy nejen promyslet, zda preferujete samostatně stojící klozet, závěsný nebo kombi. Důležité je přizpůsobit jeho výběr celkovému stylu koupelny, sledovat jeho funkce a technologie, které mohou přinášet úsporu vody a další bonusy. V neposlední řadě pak můžete zvolit toaletu přímo na míru těm, kteří ji budou používat.

 

Dokonalá hygiena s rimless toaletou
Klozety s technologií rimless, tedy bez oplachového kruhu, poskytují vysoký hygienický standard. Díky speciální konstrukci je mísa rovnoměrně umyta na jedno spláchnutí a nedochází k usazování nečistot a bakterií na těžko dostupných místech, takže se toaleta snáze udržuje čistá. Příkladem rimless záchodu je klozet Mio značky Jika, který kromě čistého designu potěší také úsporným splachováním 4,5/3 l.


Na WC pohodlně a bez bariér
Při výběru toalety může hrát roli i její výška. Zatímco závěsné klozety můžete podle potřeby umístit o několik centimetrů výše nebo níže, než je standardních 40 cm od země, v případě kombinovaných a samostatně stojících záchodů taková možnost není a vyplatí se proto sledovat každý centimetr. Důležité je to především tehdy, pokud v domácnosti žijí starší lidé nebo osoby s hendikepem. Na vyšší toaletu se jim bude snadněji usedat a také vstávat. V nabídce značky Jika najdete kombiklozet Deep by Jika se zvýšenou výškou 48 cm nebo 45 cm a klozet Mio s výškou 48 cm. Oba klozety jsou vhodnou volbou i do bezbariérové koupelny.


Toaleta pro děti
Toaleta může být plně přizpůsobena i pro potřeby dětí, ať již jde o její výšku nebo splachování na dosah ruky. Značka Jika ve svém sortimentu nabízí dětské toalety Baby s výškou jen 35 centimetrů, které doplňují další sortiment stejnojmenné série koupelnových výrobků pro děti. Toalety jsou v hravém designu. Lze je doplnit prkýnky v několika barevných variantách a na nádržce děti najdou potisk roztomilé luční kobylky.


Když není dostatek místa
V případě malých prostor je důležitý každý kousek ušetřeného místa, a to i co se záchodu týče. Ideální volbou je toaleta Tigo, která ušetří místo, ale zároveň nikterak neztrácí na pohodlí. Hloubka závěsného klozetu Tigo má totiž pouhých 49 cm, ale u sedací části se podařilo zachovat standardních 43 cm.  Volit můžete také kombiklozet Tigo, který má celkovou hloubku jen 62 cm.


Toaleta jako designový prvek
Už i u toalety se stále více hledí nejen na praktičnost a funkčnost, ale také na její designové provedení. Zajímavý je klozet Jika Pure, který svým hranatým tvarem zaujme na první pohled. Kromě netradičního designu ale přináší také maximální komfort, jeho konstrukce vychází ze zkušeností návrhářů těch nejpohodlnějších židlí. Díky tomu, že jsou projektovány na výšku 43 cm od podlahy, hodí se i pro starší osoby nebo osoby vyššího vzrůstu. V nabídce najdete závěsný, samostatně stojící klozet nebo kombiklozet.

Inspirace a tipy