Inspirace a tipy

Rekonstrukce koupelny z 30. let 20. století

Jak zrekonstruovat stávající koupelnu? Máme pro vás několik tipů a praktickou ukázku. Výherkyni, která se zúčastnila soutěže značky Jika o novou koupelnu v hodnotě 50 tisíc korun, jsme zrekonstruovali koupelnu v moderním a jednoduchém stylu.

Příběh koupelny

Koupelna se nachází v nejstarší části domu, který začali společně stavět prarodiče současné majitelky. V průběhu let v ní neproběhly téměř žádné větší úpravy. Původní stav tak nebyl vyhovující. V koupelně nebylo téměř žádné místo, veškerý prostor zabírala vana, záchod a pračka. Jako zdroj topení sloužila plynová karma. Koupelna tak potřebovala nejen modernější vzhled, ale také úpravy z hlediska funkčnosti a praktičnosti.

Řešení značky Jika – důraz na prostor i nadčasový design

Cílem rekonstrukce bylo vytvořit z koupelny místo, kde se budou všichni cítit příjemně a rádi zde začnou i zakončí svůj den. Soustředili jsme se tedy na to, abychom vytvořili dostatek prostoru a koupelně dodali lehkost a vzdušnost. Plynová karma byla nahrazena podlahovým a stěnovým topením. Abychom v koupelně vytvořili více prostoru, zvolili jsme, dle přání majitelky, sprchový kout, který šetří místo a zároveň nabízí plný komfort. Příjemný zážitek ze sprchování jsme podtrhli použitím termostatické baterie, jejíž výhodou je prakticky okamžité nastavení na požadovanou teplotu, což přináší nejen větší komfort, ale také úsporu vody.

Velký důraz byl kladen také na maximální hygieničnost koupelny. Proto jsme zvolili toaletu s technologií rimless, tedy bez oplachového kruhu, který omezuje usazování bakterií na těžce přístupných místech a jednodušeji se tak čistí. Instalována byla také bidetová sprška, která je snadným způsobem, jak ušetřit místo a zároveň čerpat všechny benefity bidetu.

Při volbě vybavení jsme se zaměřili na nadčasový design. Sprchový kout doplňuje moderní hranatá umyvadlová mísa s vysokou pákovou baterií. Elegantní dojem pak dotváří obklady a dlažba. Abychom místnost provzdušnili a opticky zvětšili, byly zvoleny světlé obklady, které byly kombinovány s dekorativními obklady a dlažbou pro oživení prostoru.