Inspirace a tipy

Vana nebo sprchový kout? Dilema při zařizování nové koupelny

Zařizování koupelny s sebou přináší klasické dilema, zda zvolit vanu nebo sprchový kout. Jaké mají výhody a co zohlednit při jejich výběru?

Hlavním kritériem při rozhodování je prostor, který koupelna nabízí. Nicméně dávno už neplatí, že by majitelé malé koupelny museli vždy volit jen sprchový kout. Na trhu se nabízí i ergonomicky tvarované vany navržené speciálně pro menší prostory, jako je například vana Tigo značky Jika. Při výběru je dobré také zohlednit vaše životní tempo, osobní preference a to, kdo všechno bude koupelnu používat. Máte-li děti, přijde často vhod vana. V domácnostech, kde žijí starší osoby s pohybovým omezením, je praktičtější sprchový kout kvůli své bezbariérovosti. Jeho další výhodou je také možnost rychlé hygieny, vana oproti tomu poskytuje prostor pro pořádný odpočinek.

Pohodlí ve vaně

Při výběru vany dbejte na tvar a rozměry, ale také na materiál. Na trhu najdete akrylátové vany, jejichž výhodou jsou dobré izolační vlastnosti, teplý povrch a snadná údržba, nebo vany ze smaltované oceli vyznačující se zase prakticky neomezenou životností a odolností proti kyselinám, poškrábání i oděru.

Vana Cubito Pure na první pohled zaujme typickými geometrickými liniemi. Vyrobena je ze 100% akrylátu, který je velmi příjemný na dotyk.

Asymetrická vana Tigo byla navržena speciálně pro malé koupelny. Poskytuje dostatek prostoru na pohodlnou koupel, ale i na rychlou sprchu. Lze ji skvěle kombinovat s vanovými zástěnami značky Jika.

Vana ze série Lyra Plus je vyrobena ze 100% akrylátu a lze ji doplnit vanovými zástěnami značky Jika.

Ocelová vana Tanza značky Jika oslní dlouhou životností. Je odolná proti kyselinám i oděru, snadno se čistí a udrží vodu déle teplou. V nabídce najdete také vanu Tanza Plus, nejkvalitnější ocelovou vanu značky Jika.

Vana Cubito Pure, akrylátová vana

Osvěžující sprchování

Při výběru sprchového koutu můžete volit z tradičních koutů s rámovou konstrukcí v klasickém designu nebo v asymetrickém provedení nebo bezrámových, které jsou nyní velmi populární. Jsou odlehčené a podpoří moderní styl koupelny. Oblibě se těší také tzv. walk-in sprchové kouty, které si můžete pořídit přesně na míru své koupelně. Sprchové kouty pak můžete instalovat přímo na dlažbu nebo je doplnit vhodnou sprchovou vaničkou.

Sprchové stěny Cubito Pure značky Jika dodají vaší koupelně styl. Jsou vyrobeny z 8 mm silného bezpečnostního skla se speciální úpravou JIKA perla GLASS. Skla Pure lze instalovat přímo na dlažbu nebo je vhodně doplnit ocelovými vaničkami Pure nebo vaničkami Padana značky Jika z litého mramoru.

Asymetrický sprchový kout Tigo je ideální volbou i do malé koupelny. Díky svým rozměrům 100 x 80 cm s výškou 195 cm poskytuje dostatek pohodlí při sprchování.

Sprchové vaničky Padana jsou vyrobeny z inovativního litého mramoru. Hlavní složkou je vápenec, který ve spojení s pryskyřicí dává vzniknout jedinečnému materiálu.

Sprchová stěna Cubito Pure