Výroba a výhody vodovodních baterií

Výroba a výhody vodovodních baterií

Ve spolupráci s vývojovým střediskem a laboratořemi ROCA Sanitario byly v roce 2011 ve Znojmě zprovozněny dvě montážní linky pro výrobu vodovodních baterií. Společnost LAUFEN CZ tak významně doplnila sortiment kompletního koupelnového vybavení vlastní výroby.

Počátky výroby koupelnových armatur ve španělské rodinné firmě ROCA se datují do 50. let minulého století. Vodovodní baterie této značky dnes patří mezi nejkvalitnější a nejžádanější v tomto segmentu, jsou vybaveny celou řadou patentovaných technologií a vyvážejí se do celého světa. 

Výrobní technologie ve znojemském závodě zahrnují poloautomatické linky pro montáž baterií s kapacitou až 220 tisíc kusů ročně. Montáž každého kusu je provázena maximální kontrolou kvality, a to již od vstupu jednotlivých komponentů do výrobního procesu.

Oddělení kvality kontroluje všechny dodávky komponentů s využitím nejmodernějších zařízení, jako jsou X-Ray Fischerscope (rentgen) pro měrřní tlouštky jednotlivých vrstev galvanizovaného povrchu a určení složení základního materiálu těla baterie, profilový projektor pro měření detailu nejmenších komponentů, různé kalibry a v neposlední řadě solná komora pro simulaci extrémního prostředí působícího na použité materiály. Každá baterie je prověřena vzduchovým testovacím zařízením, náhodné vzorky pak ještě vodním testem. Kvalita výrobku je nesporná, proto vetšina z nich má prodlouženou záruční dobu.

Těla baterií a keramické kartuše jsou vyvinuty a vyráběny v závodech Roca ve Španelsku, Portugalsku a Číně. Další komponenty dodávají pšední světoví výrobci: nerezové připojovací hadice Tucai (Španelsko), perlátory a zpětné klapky Neoperl (Německo). Ke skladování těchto komponentů se využívá sofistikovaný skladový systém Kardex. Nedílnou součástí výrobního procesu je i laser pro značení loga Jika na ovládacích páčkách a ručních sprchách. Produkty nabízené společností LAUFEN CZ jsou opatřeny všemi potřebnými certifikáty k uvedení nejen na českém, ale i na dalších světových trzích.

Osvědčení podle ISO 9001 garantuje nejvyšší stupeň v dosažení trvalé kvality výrobků i veškeré činnosti společnosti LAUFEN CZ s. r. o., na evropských i světových trzích. Certifikace společnosti dle ISO 14001 je zase důkazem, že LAUFEN CZ důsledně uplatňuje procesy, které jsou šetrné vůči životnímu prostředí. 

Technologické postřehy