S Dual Flush je úspora vody na dosah

S Dual Flush je úspora vody na dosah

V mnoha částech světa je voda nesmírně vzácný přírodní zdroj. Mechanismus Dual Flush je odpovědí společnosti JIKA na palčivý problém úspory vody při každém spláchnutí.

Drahá a vzácná pitná voda se ve skutečnosti v domácnostech používá pro všechny možné účely. Teče z kohoutků do umyvadel, dřezů, myček, praček, sprch a van, a také se používá pro splachování toalet a pisoárů veřejných záchodů. Proto se často vodou plýtvá bez povšimnutí. Splachování je jedním z nejviditelnějších případů: staré toalety, které jsou stále velice rozšířené, ve skutečnosti vyplýtvají až 12 litrů vody (v některých ojedinělých případech jen 9 litrů) na jedno spláchnutí. 

Splachovací ventily Dual Flush jsou příkladem řemeslné zručnosti JIKA. Tento splachovací systém si klade za cíl zodpovědně hospodařit s vodou, a proto umožňuje jeho uživatelům zvolit si mezi 4,5 nebo 3 litry vody na splachování, což odpovídá těm nejpřísnějším normám, které výrazně převyšují i ty, které stanovila Evropská unie.

Přesto stále téměř 1,2 miliardy lidí pravidelně trpí nedostatkem pitné vody a 2,8 miliardy lidí se s tímto problémem potýká alespoň jeden měsíc v roce.

    

Vlastnosti a výhody