Koupelna pro každého - vše, co koupelna může nabídnout

Koupelna pro každého - vše, co koupelna může nabídnout

Designéři značky JIKA mysleli na potřeby lidí se sníženou pohyblivostí. To dalo za vznik bezprecedentnímu skloubení pohodlí, hygieny, harmonické keramiky, nábytku a doplňků.

Již od prvního nákresu mysleli designéři na dokonalý komfort při osobní hygieně, příjemné prostředí, které navozuje dokonalé sladění keramiky s koupelnovým nábytkem a dalšími doplňky. Vznikly jedinečné kolekce, které slouží v nemocnicích, ústavech i v domácnostech. Hlavní výzvou pro designéry bylo navržení sanitárního příslušenství a keramiky.

Kolekce Mio byla zdrojem velké inspirace. Proto designéři firmy JIKA vytvořili zdravotní umyvadlo 64 x 55 cm s vytvarovanou čelní hranou pro snadnější přístup vozíčkářů, kombinovanou toaletu zvýšenou na 50 cm, ale také sklápěcí zrcadla, opěrná madla s délkou vhodnou pro každý typ výrobku a s dostatečnou nosností. Krom osob se sníženou pohyblivostí mohou komfortně využívat koupelnový set MIO i lidé s poruchami zraku. Zvýšená a prodloužená toaleta usnadňuje používání i starším lidem, či osobám vyššího vzrůstu (zvýšení o 8 cm oproti obvyklému rozměru toalety hraje významnou roli). Toaleta je opatřena sedátkem z tvrzeného plastu Mio a zpomalujícím sklápěcím mechanismem SlowClose.

Nové možnosti se otevírají se zvýšenou toaletou Deep by JIKA, která má horizontální nebo vertikální vypusť, a nástěnnou toaletou Deep by JIKA WC, která je prodloužena o 70 cm a má maximální nosnost 400 kg.

Vlastnosti a výhody