[ ↓ k navigaci ↓ ]

Jika na EXPO 2015

aktualita_JIKA_EXPO_2015

„Šetřete vodou, ať neskončí bájné příběhy“
 

Značka Jika, jež patří do portfolia společnosti Laufen CZ, se rozhodla v rámci svojí výstavy na EXPO velmi originálním způsobem upozornit na nutnost šetřit vodou. V expozici, která bude probíhat od 16. do 31. července, se návštěvníkům Českého pavilonu formou unikátního kresleného filmu a dalších stylových ilustrací představí svět legendárních vodních kreatur, jejichž život ve vyprávěních by asi stěží existoval bez vody stejně jako ten náš.

Jika, jako tradiční česká značka sanitární keramiky a dalšího koupelnového vybavení, tak zdůrazňuje svůj záměr vyrábět pouze produkty, které se k vodě chovají šetrně. Spolu s tím však nabízí i pohodlí a čistý elegantní design. Ostatně i o tom se návštěvníci výstavy budu moci osobně přesvědčit. „Coby sedačky v improvizovaném kinosále jsme použili naše úsporné klozety Deep by Jika, Mio a Pure,“ říká Ladislav Dvořák, generální ředitel společnosti Laufen CZ, pod níž značka Jika náleží. „Tyto klozety budou vybaveny unikátními polepy s motivem vody a také informací, jak malé množství vody potřebují na spláchnutí právě tyto toalety a kolik ušetří vody oproti spotřebě běžných klozetů.“ Expozice vznikla dle námětu kreativní agentury WMC Grey. Technické řešení zajistil designér Petr Macek.


Návštěvníci expozice se mohou těšit na krátké animované video, které je natočené formou závěrečných titulků inspirovaných výpravnými dobrodružnými filmy.  V něm se postupně představují jednotlivá bájná vodní stvoření v pro ně typických situacích. Ať už jsou to legendární Sirény, které topí námořníky, nebo bájná skotská Nessie, co si pochutnává na ovcích. Těšit se na toto povedené dílo, jež na závěr představí i trojici úsporných produktů, které jako poklad leží na dně moře, je určitě namístě. „Šetřete vodou, ať neskončí bájné příběhy“, to je posláním tohoto krátkého filmu stejně jako hlavním sdělením celé expozice.


Expozice Jika s názvem „Save water, save legends“ je k vidění od 16. do 27. července v Českém pavilonu na Expo v Miláně.


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]