[ ↓ k navigaci ↓ ]

Trendy v koupelnovém nábytku

JIKA v novém tisíciletí rozšířila sortiment od sanitární keramiky, kterou vyrábí od roku 1878, o vany a sprchové kouty, a také nábytek a další doplňky. Zařadila se tak do exkluzivní skupiny světových výrobců kompletních koupelen. A přestože móda střídavě diktuje ostré hrany nebo oblouky, klasickou bílou či elegantní černou barvu, existují evergreeny. Ve všech směrech, i v koupelnovém nábytku.

Koupelna je intimním prostorem pro očistu těla a odpočinek duše. A tomu by mělo odpovídat vybavení bez ohledu na rozměry místnosti. Řada lidí se potýká s nutností šetřit místem a volí úsporný nábytek, ale trendem poslední doby i u vzdušných a velkých koupelen je minimum nábytku.

Stále sice převládají hranaté tvary, umírněný minimalismus, nicméně postupně se do koupelen navrací příjemný osobní design zaoblených tvarů, přírodní materiály, světlo a hlavně barvy. Dřevěné dekory nábytku jsou uklidňující a nadčasové, lze je doplnit různými dekoracemi. Trend  současnosti - bílá barva – se odrazil i na volbě materiálů pro redesign nábytku Mio, kde je zvolena jako základní varianta, a kromě tohoto setu ji najdete i u Lyra plus a Lyra pack.

Úsporné využívání prostoru však nesmí být na úkor dostatku místa pro všechny nezbytnosti. Důležitou součástí každého kusu nábytku je tedy jeho využitelnost i možnosti variabilního vnitřního uspořádání, ať už použitím zásuvek nebo polic. V případě zásuvek plnovýsuvné kování umožňuje 100% využitelnost prostoru. Závěsné provedení nábytku usnadňuje pravidelný úklid koupelny a zároveň zaručuje dostatečnou nosnost a možnost seřízení při montáži.

Koupelnový nábytek Cubito nabízí téměř neomezené možnosti v kombinování různých typů skříněk a jejich povrchových úprav, a to včetně skříněk s výřezy pod umyvadlo 65 cm, skříněk pod desky či kontejnery na kolečkách. Kontejner lze šikovně doplnit měkkým sedákem a poslouží pak jako pohodlné sedátko při líčení.

Žádané jsou také nábytkové sestavy do malých koupelen, které se efektivně snaží využít každý koutek a přitom působit útulně. Takovým nábytkem disponují série Mio New, Deep by Jika nebo Lyra plus.

Nábytek Mio byl od začátku vyvíjen tak, aby kromě vysokých estetických nároků, splnil očekávání zákazníka i co se týká funkčnosti prvků a jednoduchosti objednávání tohoto nábytku. Navíc disponuje, kromě dekoru Ořech a Bolton, oblíbenou variantou v bílé barvě, která je skutečně nadčasová. Perfektní provedení ve spojení s nejkvalitnějšími materiály znamená pro uživatele bezstarostné, dlouhodobé užívání a snadnou údržbu. Bezúchytkové provedení čelních ploch zase design a čistotu.

Nábytek Deep by Jika světlého odstínu břízy působí v kombinaci s lakovanými bílými dvířky čistě a svěže. Uvnitř skrývá praktické úložné prostory i dostatečně velký koš na prádlo. Snadno se udržuje a nabízí široké možnosti kombinací. Nábytek Deep by Jika byl navržen pro vnímavé osoby s citem pro detail a přírodu.

Oproti tomu koupelnový nábytek Lyra plus sází na efektní variantu ořechu v kombinaci s bílými dvířky, případně nadčasové celobílé provedení. Je cenově dostupný a byl navržen tak, aby se dal sestavovat do kompaktních celků, které vytvářejí vstřícný a zapamatovatelný vzhled.

Celkově pestrou nabídku nábytku značky JIKA uzavírá set Lyra Pack, která je skutečně levnou variantou kvalitního koupelnového nábytku. Zde zákazník najde základní moduly skříněk, a kromě toho, jako u jediného setu, i „balíček“ umyvadlo se skříňkou v jednom. Ideální řešení tam, kde není místa nazbyt.


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]