[ ↓ k navigaci ↓ ]

OPTIM ECO a ECODISK – úspora vody

Světová jednička Roca, potažmo společnost Laufen CZ, vždy byla a je průkopníkem v otázce snižování spotřeby vody na toaletách, v koupelnách, v domácnostech i institucích. Představuje to nejen nižší náklady pro uživatele, ale především jde o otázku ekologie a vstřícného přístupu k životnímu prostředí.

Voda protékající vodovodní baterií zahrnuje nejen umyvadla, ale všechny odpovídající skupiny: vany, sprchové kouty, bidety, kuchyňské dřezy. Zde spotřebu vody ovlivňuje především typ použité kartuše: kartuše osazené do baterií JIKA jsou vybaveny omezovačem průtoku – OPTIM ECO (vyjma baterií Cubito). V praxi to znamená, že si uživatel sám zvolí optimální průtok a spotřebu. Použití je jednoduché: pouhým pootočením kroužku na kartuši lze regulovat teplotu míchané vody a šroubováním vymezovacího šroubku na ovládacím dříku kartuše regulujeme průtok vody.

Speciální kartuše ECODISK, kterou jsou vybaveny baterie Lyra plus, dokážou snížit spotřebu vody až o polovinu!

Úspory se dosáhne také perlátory, které provzdušní proud vody, takže jí teče méně a přitom to uživatel nepocítí, naopak má příjemný pocit luxusního množství vody. Podobně je to u sprchových hlavic, kde jsou přidané trysky, které uspoří spotřebu vody až o třetinu!

OPTIM ECO

image014image016

Pootočením kroužku na kartuši lze regulovat teplotu míchané vody; vyšroubováním vymezovacího šroubku na ovládacím dříku kartuše lze omezit průtok vody

ECODISK

image018Kartuše ECODISK regulují množství a teplotu vody, dokáží snížit spotřebu až o polovinu!


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]