[ ↓ k navigaci ↓ ]

PROČ DO VAŠÍ KOUPELNY PATŘÍ KERAMIKA JIKA?

Keramika JIKA je světově proslulá dlouholetou tradicí, vysokou kvalitou i dobrou cenou. Vyrábí se ekologicky, z těch nejlepších přírodních surovin ve dvou domácích závodech, ve Znojmě a Bechyni. Díky rozsáhlé automatizaci výroby a zejména díky technologii tlakového lití, která je patentem společnosti Laufen CZ od roku 1985, ubylo lidské dřiny, ale stále můžeme označit každý keramický výrobek JIKA prakticky za ruční práci. Specifické složení keramického střepu po výalu (tzv.diturvitú a glazování zajišťuje minimální nasákavost a velmi hygienický povrch.

Pro výrobu se používá licí hmota, neboli šlika, což je směs vody, jílů, kaolínů, živce, křemičitého písku a přísady jemně mletých keramických střepů. Tlakem na hmotu v porézní formě se vytlačí voda i přebytečná šlika, vytvoří se střep o síle 9 až 10 mm, který se následně suší a glazuje (výroba v Bechyňském závodě). Na velká umyvadla  či na keramické vaničky se používá hmota s přídavkem  žárohlíny (fine fireclay), při jejímž vypálení dochází pouze k minimální a zanedbatelné deformaci a to umožňuje výrobu i velmi rozměrných kusů (témšř 2 metrových umyvadel).

Existuje celá řada důvodů, proč si vybrat keramiku JIKA do své koupelny. Za všechny zmiňme snadno čistitelné klozety. Navzdory obecnému přesvědčení to stále není samozřejmostí.  Důkladnou údržbu a hygienicky čistou toaletu zajistí pouze dokonalý povrch používaných výrobků. Takový, jaký mají klozety JIKA. Na první pohled zjistíte, co odlišuje tyto výrobky od srovnatelných produktů a oslovuje zákazníky v mnoha zemích: dokonalé glazování splachovacích kruhů a sifonů. Díky tomu ulpívá na těchto místech méně nečistot i bakterií a snadno se čistí.


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]