[ ↓ k navigaci ↓ ]

Miroslav Kokojan

Koupelna_nova01 Koupelna_nova02 Koupelna_nova03 Koupelna_nova04wc Koupelna_stara01 Koupelna_stara02 Stary_byt-kuchyn, koupelna
Kokojan 1 Kokojan 2 Kokojan 3 Kokojan 4 Kokojan 5 Kokojan 6 Kokojan 7 Kokojan pl1 Kokojan pl2
Kokojan pl3

Co chci změnit a proč

Dobrý den, před nějakým měsícem jsme s přítelkyní koupili panelákový byt 3+1 v Brně v původním stavu a nyní se chystáme na jeho kompletní rekonstrukci od podlahy, abychom si vytvořili krásný nový prostor pro život a rodinu dle našich představ. Jelikož se jedná o klasický panelový byt s původním malým koupelnovým umakartovým jádrem, budeme při kompletní rekonstrukci bytu měnit i dispozice bytu, díky čemuž dosáhneme nejen podstatně větší koupelny, do které se vejde samostatný sprchový kout i asymetrická rohová vana, ale zároveň změníme i umístění kuchyně, která také získá na prostornosti a rozlehlosti pracovních prostor a odkládacích míst. Díky těmto změnám dosáhneme moderního, ale z našeho hlediska i velmi praktického propojení kuchyně s obývacím pokojem, hlavní částí bytu. Rekonstrukce bude dále zahrnovat nové podlahy, elektroinstalaci a díky proslule křivým stěnám i nové omítky a sádrokartonové podhledy. Celý byt bude vybaven novým nábytkem, nejspíše od stolařské firmy přímo na míru a ve stejném desingu a vzoru jako kuchyňská linka. A proč to vlastně všechno děláme? Klasický panelákový byt nesplňuje díky svému dispozičnímu řešení naše představy a požadavky na moderní, otevřené a komunikativní bydlení, nemluvě o starém a nepoužitelném vybavení.

Co mě nejvíc štve

Na současné koupelně mě štve úplně vše. Od špatného přistupu do koupelny, kdy po příchodu domů musím obíhat půlku bytu, přes velmi stísněný prostor v samotné koupelně, kde je jen stará smaltovaná vana v setu s připojeným umyvadlem, po samotný papírový a velmi nevzhledný umakartový povrch koupelny, provizorně zkrášlený nalepovacími gumovými kachličkami, které za ty léta již svou funkci příliš neplní.. Když se ale přes to vše přenesu, najdu jedinou věc, která mě opravdu štve ale úplně nejvíce....malinká pidi místnost s toaletou, bez okna a schopného větrání, v létě je tam takové teplo, že bez pootevřených dveří, se tam nedá pohodlně vydržet, jaké je tam teplo.

Vybráno k proměně

Ve Vašem projektu je vidět, že i v paneláku lze vybudovat moderní interiér a je dobře, že koupelně věnujete mnohem více místa. Velmi podobnou dispozici jsem řešil už u paní Bačovské z 30.7. ve trochu jednodušší verzi. Asymetrická vana se v malých koupelnách pasuje většinou obtížně. Zde, díky velkorysému rozšíření, je na místě a dokonce i se sprchovým koutem. Přesto jsem vám nakreslil i verzi s obdélníkovou vanou. Prostor v samotné vaně není o moc menší a navíc vedle umyvadla získáte místo ještě pro jednu skříňku. Koupelnu jsem vybavil výrobky značky JIKA, v půdoryse pro porovnání v setu Cubito a Mio. Příliš nerozumím, proč máte v projektu tak silné příčky, pro běžnou instalaci by, myslím, stačily mnohem tenčí.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Miroslav Kokojan 16:41 29.08.2011 +

    poděkování

    Dobrý den,\r\nděkuji Vám p.Janků za pěknou vizualizaci naší koupelny, kompletně se nám líbí, nejvíce nás zaujalo zrcadlo nad vanou a desingove šikovně řešené osvětlení nad zrcadlem na wc.


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]