[ ↓ k navigaci ↓ ]

Ludmila Šafránková

P1011921 P1011922 P1011923 P1011924 plánek koupelny 1
S¦îafra¦ünkova¦ü 1 S¦îafra¦ünkova¦ü 1b S¦îafra¦ünkova¦ü 2 S¦îafra¦ünkova¦ü 3 S¦îafra¦ünkova¦ü 4 S¦îafra¦ünkova¦ü pl1

Co chci změnit a proč

Dobrý den, potřebovali bychom poradit jak změnit celou koupelnu, jelikož jsme řadový domek loni koupili synovi v tomto stavu a je to opravdu něco hrozného. My si s tímto opravdu nevíme rady. Koupelna se nachází v bývalé chodbičce, domek je asi z roku 1920, a kolem roku 1950 prý byla koupelna umístěna do této chodbičky, je tam nevyhovující všechno. Přistavět se k domku nedá ani metr, takže musíme koupelnu vyřešit ve stávajícím prostoru.

Co mě nejvíc štve

Nejvíce nás štve, že vstup do bytu hlavním vchodem je přes tuto koupelnu a hned je zase vchod do kuchyně. V koupelně je velké okno, které je zdrojem denního světla přes kuchyňské dveře i do kuchyně.V koupelně je umístěné i WC, které je oddělené pouze závěsem, a není tam umyvadlo. Máme představu sprchového koutu, proti hlavním dveřím, který bude oddělen stěnou, vedle by mohlo být umyvadlo a WC může zůstat za hlavními dveřmi , ale měla by tam být nějaká uzavíratelná stěna s dveřmi tak, aby při vstupu do bytu se vešlo do aspon malé předsíňky. U stropu by mohlo být něco proskleného. Jestli nás vyberete a podaří se Vám to nějak vykoumat, budeme Vám opravdu vděčni.

Vybráno k proměně

Máme tady v naší soutěži některé prapodivné a někdy až zoufalé dispozice stávajících koupelen, ale aby se do koupelny dokonce se záchodem vstupovalo přímo hlavními dveřmi, s tim jsem se opravdu zatím nikde nesetkal!!! Hovořil jsem zde o trendu prolínání koupelny do ložnic a obývacích místností, ale že by koupelna byla současně zádveřím a předsíní, hmm, na to nepřišel žádný z vystavovatelů na posledních světových přehlídkách v Moskvě, ve Frankfurtu ani v Miláně J Nezávidím vám toto dědictví. Vyříznout z místnosti 191x207 cm předsíň se vstupem do domu a ještě koupelnu to je opravdu cizelérská práce. Vaše úvaha je správná, ostatně jiná řešení tu ani moc nejsou, spíše jde o provedení a výběr vybavení. V této studii jsem použil výrobky z řady Olymp s rohovým umyvadlem. Napadlo mě, zejména kvůli ušetření pár drahocenných centimetrů, vyrobit oddělující příčky z opálových neprůhledných skel, podobně jako se dělají na míru vestavěné skříně. Do předsíně byste dostala plno rozptýleného světla z okna v koupelně. Anebo příčky vyzdít a nechat jen prosklené dveře, ale spíš bych se pokoušel vyřešit koupelnu v jiné části domu!

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Ludmila Šafránková 11:57 19.07.2011 +

    poděkování

    Dobrý den, docela jste mě svým komentářem rozesmál, nevěřila jsem tomu že nás vyberete, ale jsme moc rádi. Váš návrh se nám líbí a jak bude dostatek financí tak ho určitě zrealizujeme. Domeček je malý,řadový a v jiné části bytu by koupelna podle nás nešla udělat. Moc děkujeme za návrh a přejem ještě jednou hezký den. Šafránková Ludmila


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]