[ ↓ k navigaci ↓ ]

Lenka Exnarová

DSCN0915 DSCN0919 DSCN0925 rozměry
Exnarova 1 Exnarova 2 Exnarova 3 Exnarova 4 Exnarova 5 Exnarová

Co chci změnit a proč

Zdravíme :) Možnost zapojit se do soutěže se nám velice líbí, již kvůli tomu, že naše drobná koupelna se nachází v klasickém panelákovém bytě, po kterém naneštěstí zdělila i typické rysy. Jak jsem už zmínila je opravdu drobná, pro to by si dle mého názoru zasloužila alespoň optické rozšíření, kterého bych pravděpodobně dosáhla podélnými zrcadly na kachlích a světlou barvou. Možností by také bylo, propojit koupelnu s wc. :) Pokusila jsem se o menší skicu, tedy malý návrh, který by alespoň částečně vystihl má přání. :) Děkuji.

Co mě nejvíc štve

Nejvíce asi stará vana i umyvadlo, které již něco pamatují, poté taky ono staré jádro :( :) Pokoušeli jsme se s tím také něco udělat sami, zalepením dírek ve stěnách jsme ale k velkému pokroku nedospěli. :) Špatné těsnění kolem vany, nám problémy nedělá, ale sousedům pod námi asi ano. :)

Vybráno k proměně

Velmi mne zaujala Vaše skica, jak by měla vypadat Vaše budoucí koupelna. Zejména optické zvětšení prostoru pomocí zrcadlového pásu je dobrý nápad. Bohužel mám pocit, že do tak malého prostoru, který v současnosti máte k dispozici, takové vybavení nedostanete. Běžná rohová vana by vám zabrala větší část koupelny a nic moc dalšího by se Vám tam už nevešlo. Lepším řešením by byl asymetrický, rozměrově úspornější typ, např. vana Olymp 150x100 cm, ale ani ta by Vám nepřinesla na této půdorysné ploše výhodnější uspořádání. Já jsem ponechal v návrhu klasickou obdélníkovou vanu (ve verzi 1 akrylátovou Lyra 160x70 cm). Problém v tak malých koupelnách je vždycky pračka. Vhodnější by byl pochopitelně užší typ. Je však možné, že po vybourání starého jádra se Vám koupelna zvětší. Často bývá kolem prefabrikovaného koupelnového jádra, přiléhajícího k vnějším nebo vnitřním stěnám i 20 cm nevyužitého prostoru. A na ty zrcadla trošku pozor. Zrcadla násobí prostor, ale také vše, co v něm je, tedy i neuspořádanou změť čistících a kosmetických přípravků, odloženého prádla apod. O zrcadlech v koupelnách zde budeme ještě určitě hovořit, sledujte nadále stránky JIKA. Pocitově můžete prostor místnosti kromě zrcadel také ovlivnit barvou a především strukturou povrchů a v případě keramických dlaždic tedy i hustotou a odstínem spar. Přikládám dva možné návrhy uspořádání s výrobky z řady Lyra nebo Mio. Ve druhém je jen koupelna zvětšená o předpokládaný rozměr po vybourání jádra, ale záleží na typu domu. Na stěnu vedle zrcadlové skříňky jsem přidal zrcadla a horní římsovou desku z téhož materiálu jako skříňky, ale to patří už do doplňkové atypické výbavy vyráběné na míru.

MICHAL JANKŮ, designér

[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]