[ ↓ k navigaci ↓ ]

Tomáš Hrala

Jika_1 P7260296 P7260298 P7260299 P7260300
Hrala 0 Hrala 1 Hrala 2 Hrala 3 Hrala 4 xx xx2 xx3

Co chci změnit a proč

Nyní se jedná o panelákovou umakartovou koupelnu, kde původní majitelé neměli patrně ani vkus, ani finance na pořádnou rekonstrukci. Tomu odpovídá současný tristní stav. Rekonstrukce je proto nevyhnutelná. Rádi bychom koupelnu o něco zvětšili na úkor spojovacího prostoru mezi obývákem a pracovnou. Také bychom rádi úplně zrušili nyní umakartovou příčku mezi spojovací chodbou do ložnice, čímž by spojovací chodba zanikla, a nechali prostor zcela otevřený, případně oddělili příčkou příp. i dveřmi jen WC. Do ložnice by se tak procházelo přes koupelnu. Tím by vznikl větší prostor na umístění vany, umyvadla, pračky a nějaké skříňky. Nevíme si rady s vhodnou dispozicí a umístěním jednotlivých koupelnových prvků. Rádi bychom měli také sprchový kout, ale to je asi nad možnosti tohoto prostoru a budeme se muset spokojit se sprchováním ve vaně. Ze sortimentu Jika se nám líbí řady Lyra nebo Mio. Koupelna by měla sloužit dvěma dospělým a dvěma dětem. Nové příčky plánujeme vystavět z porobetonu.

Co mě nejvíc štve

Vadí nám malý prostor, špatná dispozice, mnoho dveří, nemožnost umístění pračky a nějaké další skříňky (úložný prostor na ručníky, toaletní potřeby, koš na prádlo) a celkové nekvalitní a zastaralé provedení.

Vybráno k proměně

Je to zajímavé řešení, chodit do ložnice přes koupelnu. Získáte určitě mnohem větší prostor, ale zda to bude vyhovovat provozně i když děti povyrostou, si nejsem jistý. Je to něco za něco. Koupelna je takto docela velká, ale mezi chodbou a ložnicí musí zůstat stále volný koridor, a tak užitného místa příliš mnoho nezbývá. Ve verzi 1 jsem ponechal podle Vašeho výkresu oboje dveře do koupelny na stejném místě, ale zdají se mi zbytečně velké. Zabírají vlastně celý koridor a po rozmístění potřebného vybavení nám nezbývá místo na pračku. V druhé půdorysné variantě jsem dveře zmenšil na 70 cm a posunul více do místnosti. Podél uvolněné zdi máte rázem prostor na velkou sestavu skříněk s umyvadlem Lyra 80 cm. Samozřejmě, že si jich tam nemusíte dávat tolik. Chtěl jsem jen ukázat jaké máte možnosti. Tuto sestavu jsem Vám zpracoval i v prostorových ilustracích. Ve třetí verzi je navíc toaleta oddělena jako samostatná místnost.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáře

  • Tomáš Hrala 12:32 22.09.2011 +

    Poděkování JIKA týmu za výhru i návrhy

    Děkuji za zpracování velmi inspirativních návrhů. Radost je o to sladší, že se mi snad některý z nich podaří zrealizovat za výhru v soutěži, za niž obvláště děkuji. Osobně se mi nejvíce líbí varianta 3, nicméně i zbývající varianty posunuly moje přemýšlení o prostoru směrem k vidině finálního provedení. Stejně jako návrhy přeměn pro další soutěžící. Je vidět, že pan designér Janků je skutečný profík. Jeho názorem na dispozici a provedení jsem si jen potvrdil, že provést onu rekonstrukci nebude úplně snadné. Ale to byl vlastně důvod proč se soutěže zúčastnit. Moje očekávání se zcela splnilo. Hezký den všem a ještě jednou díky!


[ ↑ k obsahu ↑ ]
[ ↑ k obsahu ↑ ]