Trendy v koupelnovém nábytku – minimalismus a čisté linie

Trendy v koupelnovém nábytku – minimalismus a čisté linie

Dobře zvolený koupelnový nábytek vám poskytne nejen dostatek úložných prostor, ale také perfektně doladí a podtrhne styl vaší koupelny. Jak vybrat ten správný?

Svým designem by měl nábytek ladit s celkovým pojetím koupelny. Aktuálním trendům stále vládne minimalismus a čistý design. Populární jsou závěsné skříňky, které kromě moderního vzhledu nabízí také praktická řešení. Mezi barvami koupelnového nábytku dominuje neutrální bílá, která je ideální i do menší koupelny, protože ji nejen prozáří, ale také opticky zvětší. Trendy jsou ale také přírodní tóny, v posledních letech především světlé typy dřevin, které koupelnu příjemně proteplí. Důležité je, aby barva nábytku vždy ladila se zvolenými obklady a dlažbou.


U koupelnového nábytku jsou pak důležité také materiály a kvalita provedení. Nábytek musí být vyroben z materiálů odolných nejen proti mechanickému poškození, ale také proti vzdušné vlhkosti. Při nákupu vyzkoušejte bezproblémové otevírání i zavírání dvířek a u závěsných skříněk sledujte také jejich nosnost. V neposlední řadě nezapomeňte na praktičnost. Nábytek by měl poskytovat chytrá řešení a dostatek úložného prostoru.

 

Trendy minimalismus

Milovníky minimalismu potěší nábytek Cubito. Vyniká precizním zpracováním, zásuvky jsou opatřeny plnovýsuvnými pojezdy značky Hettich s tlumením dovírání, s celoživotní garancí kvality. K dostání je v moderním dřevodekoru dub či tmavá borovice anebo v tradiční bílé barvě s vysoce lesklým lakem na čílkách.

        
Moderní elegance

Nábytek z koupelnové série Mio svým designem nadchne zejména vyznavače moderního a elegantního stylu. Zaujme mimo jiné originálními promyšlenými výřezy místo úchytek, které mnohdy jen zbytečně zabírají místo. Čílka nábytku jsou v dekoru ořech nebo v bílé barvě.


Jednoduché čisté linie

Právě jednoduchostí a čistými liniemi se vyznačuje nábytek ze série Deep by Jika. Na první pohled vás okouzlí měkkými zaoblenými hranami. Zaoblený tvar mají i úchytky na nábytku, které příjemně padnou do ruky. Vybírat lze ze tří variant – bílé a dřevodekoru jasan nebo zlatý dub.


Stylově i v malé koupelně

Nábytek Tigo N je pro své rozměry a přizpůsobivost skvělou volbou i do malé koupelny. Charakteristický je harmonickým designem. Vyráběn je ve dvou variantách, a to v bílém provedení a dřevodekoru jasan.

Inspirace a tipy