Inspirace a tipy

3 tipy, jak v koupelně vytvořit příjemné relaxační prostředí

Koupelna by měla být příjemným relaxačním místem, kde si odpočineme a můžeme ze sebe smýt starosti a stres všedních dní. Jak docílit toho, aby taková byla i vaše koupelna? Česká značka Jika pro vás připravila tři užitečné tipy.

1) Využijte koupelnové prostory efektivně

Relaxaci a uvolnění po náročném dni přináší právě osvěžující sprcha nebo dlouhá koupel. K tomu se ale pojí i obvyklé dilema, zda při zařizování pořídit vanu nebo sprchový kout. V případě velkých prostor můžete zvolit obojí, majitelé malých koupelen pak musí najít optimální řešení. Důležité je zvážit, jak často si koupel dopřáváte. Pokud si bez ní své dny neumíte představit, sáhněte po vaně se sprchovou zástěnou, která vám zároveň poskytne prostor i pro rychlou sprchu. V opačném případně doporučujeme sprchový kout, který vám ušetří místo. Ideální variantou v tomto případě je také vybírat ze sortimentu, který byl speciálně navržen pro malé koupelny a díky chytrým řešením ušetří cenné centimetry.

Neméně důležitou součástí vybavení jsou koupelnové skříňky. Výběr skříněk je pak potřeba přizpůsobit dispozicím koupelny. Základem je zvolit jen tolik skříněk, kolik budete opravdu potřebovat, aby prostory nepůsobily stísněně. Pokud máte málo místa, doporučujeme sáhnout po vysokých závěsných skříňkách. Prostor můžete také opticky zvětšit tím, že všechny skříňky umístíte několik centimetrů nad zem.

 

 

 

 

2) Přemýšlejte nad barvami

Přestože aktuálním trendům vládne bílá barva nebo přírodní dekory, nemusíte se barev v koupelně obávat. Vhodně zvolená kombinace může podtrhnou styl koupelny. Příjemnou volbou jsou odstíny modré nebo zelené, které působí decentně, a navíc jsou uklidňující a pozitivně působí na psychiku. Pokud jste fanoušky výraznějších tónů, můžete sáhnout po červené barvě. V případě, že volíte do koupelny výraznější barvy, měli byste pak vsadit na střídmost dalšího vybavení, abyste vše nepřekombinovali a koupelna nepůsobila přeplácaně. Barvy vhodně doplňuje bílá sanita a taktéž nábytek v bílé barvě nebo přírodních dekorech. Pokud výrazné barvy nejsou váš šálek čaje, nabízí se celá řada obkladů a dlažeb v tlumených tónech s moderními dekory. Aktuálním trendem jsou obklady s dekorem betonové stěrky a pozadu nezůstávají ani přírodní dekory, jako je imitace dřeva nebo kamene.

3) Myslete na doplňky

I taková drobnost, jakou jsou mýdlenky nebo háčky na ručník, mohou přispět k pohodlí a harmonii. Vsaďte na jednoduchost a kvalitu. Takové skleněné a kovové doplňky na první pohled působí lépe, než plastové kelímky nebo gumové háčky. Myslete i na drobné detaily, které vám mohou čas v koupelně zpříjemnit. Chytrou vychytávkou pro milovníky koupele je například kovový držák na časopisy nebo knihy.