Inspirace a tipy

Baterie nejen jako designový prvek

Při výběru baterií je dobré zaměřit se také na technologie, které šetří vodu, a materiály a provedení, které zaručují dlouhodobou životnost. Jak tedy baterii vybrat?

Designové trendy ve vodovodních bateriích

Podle průzkumu české značky koupelnového vybavení Jika je design jedním z hlavních faktorů, kterými se zákazníci při nákupu baterií řídí. Zároveň mezi Čechy můžeme stále sledovat preferenci nadomítkových baterií. Na výběr se ale nabízí pestrá nabídka baterií v různých provedeních.

Velmi moderní jsou podomítkové baterie, které jsou vysoce estetické, a trendy jsou hranaté tvary. Pokud byste se rozhodli pro podomítkové baterie, je určitě důležité svou volbu zkonzultovat s instalatérem, který vám poradí se správným výběrem podle možností vaší koupelny.

Baterie Cubito-N

Mají moderní a geometrický tvar a disponují nejmodernějšími technologiemi, které šetří vodu. Umožňují nastavení průtoku vody na 5 l/min a také nastavení směru proudu vody. Jejich výhodou jsou dále kvalitní kartuše s dlouhodobou životností a perlátory německé firmy Neoperl. Všechny baterie značky Jika navíc prochází výstupní tlakovou zkouškou, která zajišťuje skvělou odolnost a dlouhou životnost.

Termostatické baterie

S termostatickou baterií Mio značky Jika nastavíte požadovanou teplotu vody za pouhé 3 sekundy. Její výhodou je i chytré tlačítko Eco stop, tedy ovládací ventil průtoku vody, který obsahuje tlačítko oznamující, že bylo dosaženo průtoku vody na 50 %. V případě, že chcete vyšší musíte jej odblokovat. Výhodou je pak také bezpečnost. Baterie disponuje tlačítkem Safety stop, které zabraňuje nastavení teploty vyšší než 38 °C. Termostat v baterii pak zabraňuje popálení, pokud by do baterie přestala přitékat studená voda.

Perlátory a kartuše

V bateriích, které kupujete, by měly být použity kvalitní keramické kartuše. Díky tomu se totiž nemusíte bát jejich rychlého opotřebení, které by vedlo k protékání vody a zbytečnému plýtvání. Úsporu pak nabízí také baterie vybavené perlátory. Ty provzdušňují a regulují průtok vody a snižují tak její spotřebu. I v tomto případě byste měli hledět na kvalitu a vybírat perlátory z materiálů, které zabraňují usazování vodního kamene.