Inspirace a tipy

Jak vyzrát na malou koupelnu bez kompromisů?

Díky chytrým řešením i optickým trikům už není nutné dělat kompromisy a vybírat méně zajímavá nebo efektivní řešení. Poradíme vám několik triků, jak i z malé koupelny vytvořit perfektní oázu pro relaxaci.

Barvy mají svůj význam

Mohlo by se zdát, že barvy jsou spíše jen otázkou preference a vkusu. Ale při zařizování malé koupelny mají velký význam. Pokud pracujete s malým prostorem, je vhodnější využít světlé barvy, které prostor projasní, a opticky ho zvětší. K optickému zvětšení koupelny pak mohou pomoci i vhodně zvolená zrcadla.

Když má vše své místo

Uspořádaná koupelna bez velkého množství rušivých prvků, kterými mohou být různé barevné kosmetické lahvičky, prostředky na úklid a další nezbytnosti, působí nejen harmonicky, ale také vzbuzuje dojem většího prostoru. I proto je dobré zvolit dostatečné množství skříněk, které jsou nejen praktickým, ale i designovým prvkem.

Sprchový kout místo vany

V současné době už můžete vybírat i z van, které jsou uzpůsobeny speciálně pro menší prostory. V případě, že jste spíše příznivci osvěžujícího sprchování, je situace jednodušší s ohledem na potřebný prostor pro sprchové kouty.

Série Tigo

Speciálně pro malé koupelny byla navržena série Tigo značky Jika, která vznikla ve spolupráci s designérem Michalem Janků. Díky chytrému designu, praktickým rozměrům a variabilitě se série skvěle přizpůsobí menšímu prostoru.

Nábytek Tigo N, sází na příjemný a nadčasový design. Vybírat můžete z klasické bílé varianty s leskem na čílkách nebo může zvolit dekor světlého jasanu s výraznou strukturou dřeva. Benefitem je dostatek úložného prostoru v zásuvkách.

Se sprchovým koutem Tigo si užijete příjemné sprchování a nemusíte dělat žádné kompromisy v otázce pohodlí nebo designu. Díky asymetrickému tvaru sprchový kout pohodlně vyřeší problém s nedostatkem místa v malých nebo úzkých koupelnách a s rozměry 80×100 cm poskytne maximální.

U malé koupelny se řeší každý centimetr, proto je součástí série Tigo speciálně navržený kombiklozet. Celková hloubka kombiklozetu je pouhých 62 cm a přitom neztrácí nic na své pohodlnosti.

Zkrácenou délku klozetu pak nabízí také závěsný klozet Lyra Plus. Jeho délka je pouhých 49 cm.