Inspirace a tipy

Koupelnový nábytek : praktický pomocník i designový prvek

Pokud právě zařizujete novou koupelnu, je důležité myslet na dostatek úložného prostoru a jemné elegantní linie, které prostoru dodají útulný vzhled. Na příjemný minimalistický styl sází česká značka koupelnového vybavení Jika.

Před samotným výběrem designu nábytku, který by se vám líbil, se ujistěte, že :

1) Volíte nábytek vhodný pro použití v koupelně. Takové skříňky totiž musí být vyrobené z materiálů, které jsou odolné proti vzdušné vlhkosti i proti mechanickému poškození.

2) Zaměřujete na kvalitní  provedení, zkuste bezproblémové otevírání i zavírání dvířek a zásuvek.

3) Víte na kolik cyklů je otevírání testováno, aby vám nábytek dlouho vydržel, a u závěsných skříněk si ověřte také jejich nosnost.

4) Nábytek poskytuje dostatek úložného místa a nabízí chytrá řešení odpovídající vašemu typu koupelny.

5) Velikost nábytku je vhodný pro vaši koupelnu. Pokud jste například majiteli malé koupelny, budou pro vás ideální volbou vysoké závěsné skříňky.

 

V neposlední řadě nezapomeňte také na to, že zvolený design nábytku by měl ladit s celkovým pojetím koupelny a jeho barvy by měly korespondovat s vybranými obklady a dlažbou.

Pro řadu nábytku Mio-N, která nahradila původní sérii Mio, je charakteristický minimalistický design. Čistý a jednoduchý styl ještě víc umocňuje absence úchytek za použití systému otevírání push to open a jemné provedení v nestárnoucí bílé barvě s leskem na čílkách a matnými boky nebo v přírodním dřevodekoru jasan.

Nábytek v bílé barvě koupelnu prozáří a také opticky zvětší, přírodní tóny a dekor dřeva zase dodají nádech tepla. Hlavní výhodou nábytku je vysoce kvalitní zpracování s důrazem na funkčnost. Během každodenního použití oceníte například plnovýsuvné pojezdy zásuvek renomované německé firmy Hettich s celoživotní garancí kvality, jež umožňují snadný přístup ke všem uloženým věcem. Kvalitní dveřní panty testované na 20 000 cyklů pak zajistí dlouhou životnost nábytku.

Zásuvky jsou testovány na zátěž 30 kg. Díky ABS hranám lepeným PUR lepidlem je nábytek maximálně odolný proti vlhkosti. Pestrá nabídka nábytku od skříněk pod umyvadlo až po vysoké skříňky zajišťuje velkou variabilitu a praktické vybavení koupelny téměř všech rozměrů.

S nábytkem z řady Tigo N si můžete vytvořit oázu klidu v každé koupelně. Decentní provedení v bílé barvě s leskem na čelních plochách, nebo v atraktivním dřevodekoru světlého jasanu s výraznou strukturou dřeva mu dodává uklidňující vzhled. Příjemný dojem umocňují také moderní pololesklé kovové úchytky. Díky rozměrům a vysoké variabilitě jde o skvělé řešení i pro malé koupelny.

Nábytek značky Jika, Lyra Plus VIVA, poskytuje dostatečný prostor pro uložení všech přípravků, doplňků a dalších nezbytností, které ve své koupelně potřebujete mít. Jeho linie podtrhuje provedení v oblíbené bílé barvě s leskem na čílkách a matnými boky, zatímco masivní úchytky z broušeného niklu mu dodávají výrazný a osobitý styl.

Můžete vybírat ze široké nabídky – od skříněk pod umyvadlo s rozměry 40 či 55 cm, přes skříňky pod umyvadlo se dvěma zásuvkami opatřenými brzdou a dojezdem, jež jsou k dispozici v rozměrech 50, 55 nebo 60 cm, až po střední a vysokou skříňku s poličkami. Otevřené poličky u vysoké skříňky představují nejen praktický prostor pro uložení věcí, ale pomocí nejrůznějších doplňků vám pomohou koupelnu doladit do nejmenších detailů. Stejně jako u řady Mio-N je samozřejmostí kvalitní zpracování, použití prvotřídních komponentů a vysoká odolnost proti vlhkosti, již zajišťují ABS hrany lepené PUR lepidlem.