Inspirace a tipy

Novinky v koupelnovém nábytku

Pro rok 2021 představujeme dvě velmi zajímavé novinky v segmentu koupelnového nábytku. V sérii Mio se jedná o skříňky pro umyvadlové mísy a v sérii Deep by Jika o nábytková umyvadla se skříňkami.

Skříňky s deskami Mio pod umyvadlové mísy

Koupelnová kolekce Mio se rozrostla o nová nábytková řešení, která se skvěle hodí pro všechny běžné umyvadlové mísy a zároveň nabízejí velkorysý úložný prostor.

Skříňky pod mísy je možné vybírat ve dvou rozměrech (61 a 76 cm) vždy se dvěma zásuvkami. Ty mají praktické otevírání push to open. Nábytek je možné vybírat v bílém provedení s lesklými čílky nebo v dřevodekoru jasan se strukturou a hloubkou skutečného masivu.

Skříňky je třeba kombinovat s vrchní deskou s otvorem pro umyvadlovou mísu případně bez otvoru. Desky bez otvoru jsou ideální jako odkládací plocha.

Opravdu příjemně velký odkládací a úložný prostor vznikne, když se dvě skříňky umístí vedle sebe. Dobře pak poslouží vzniklá plocha vedle umyvadlové mísy a do čtyř zásuvek se vejde mnoho nezbytností včetně ručníků a například fénu.

Vrchní desky skříněk:

HPL povrch = tvrzená laminátová deska.
HPL povrch zajišťuje:

1) maximální odolnost proti poškrabání

2) maximální vlhkuodolnost

3) díky tloušťce HPL 0,8 mm vytváří s ABS hranou silný a kompaktní spoj

4) ABS hrana zajišťuje vysokou mechanickou odolnost hrany nábytku

5) hrany ABS jsou lepeny PUR lepidlem

Testováno nepřetržitým máčením ve vodě. Po 30 dnech byl zkušební vzorek a spoje hran bez známky narušení působením vody.

Řešení desek a nábytku pod umyvadlovou mísu je vhodné pro všechny běžné umyvadlové mísy.

Sada umyvadla s nábytkem Deep by Jika

Série Deep by Jika nově nabízí kromě solitérního zaobleného nábytku také moderní pojetí koupelnového setu umyvadla s nábytkem. Sety jsou v nabídce ve třech šířkách: 55, 65 a 80 cm. Nábytek je vyráběn ve dvou barevných variantách, v klasické bílé barvě s pololeskem na čílkách a korpusem LTD a také v dřevodekoru jasan.

 

Trendy umyvadlo se velmi snadno instaluje, protože se jednoduše lepí silikonem na nábytek a není nutné ho vrtat do zdi. Skříňka pak disponuje závěsným 3D kováním, které zaručuje ideální nastavení pozice na zdi. Zásuvky jsou vybaveny pojezdy Hettich s tlumeným dojezdem a samodovíráním. Vrchní zásuvka má výřez na běžný sifon.

Kromě umyvadel s nábytkem nabízí nová varianta setu také vysokou skříňku.