Inspirace a tipy

Podomítkový modul se snadným přístupem a dlouhodobou životností

Podomítkové moduly se staly již běžnou součástí koupelen a poskytují nám možnost montáže všech základních typů zařizovacích předmětů.

Nejčastěji jde o montáž závěsných klozetů. V minulosti měly běžné moduly pro tyto klozety nádržky o objemu 9 litrů vody. V dnešní době jsou prakticky všechny šestilitrové s možností nastavení velkého splachu na splachování 4,5 nebo dokonce 4 litry. Nosnost modulu je testována na 400 kg, stejně jako nosnost všech klozetů.

Pro klasické zděné stavby se stále velmi často používají moduly pro obezdění. Správné podezdění a předezdění je zde zcela zásadní, jelikož zajišťují nosnou funkci modulu.

Rámové moduly JIKA

Oproti tomu rámové moduly jsou pro instalaci jednodušší, odpadá zde nutnost podezdění. Stačí tedy pohlídat správné předezdění modulu.

V sortimentu JIKA je na výběr i široká paleta samostatně stojících klozetů. Právě pro ně jsou určeny podomítkové nádrže pro zazdění bez nosné konstrukce.

U všech výše uvedených výrobků je přednastaveno splachovací množství 6 litrů pro velký splach a 3 litry pro splachování malé potřeby. Pokud si ale zákazník koupí úsporný klozet (téměř všechny klozety jsou již schopny splachovat velkou potřebu pouze 4,5 litry vody), je vždy potřeba vyjmout z modulu ventil a přenastavit jej na nižší splachovací množství. Všechny naše podomítkové nádrže vyhovují normě Breeam, kdy v případě ideálně „splavné“ odpadní potrubní sítě dovedou splachovat i množstvím 4 litry velkou a 2 litry malou potřebu.

Ovládací tlačítka pro moduly jsou na výběr v několika designech a povrchových úpravách a pasují jak na nádrže se standardní montážní hloubkou, tak i na kompaktní moduly.

V objektech, ve kterých se klade důraz na rychlou realizaci, se často používají lehké příčky, a proto v těchto případech není možná klasická instalace ostatního sanitárního vybavení. V sortimentu JIKA najdete kompletní program pro instalaci umyvadel, urinálů a také bidetů.

A na závěr zmiňme jeden speciální výrobek, a to modul pro výlevku. Tento modul obsahuje vše pro montáž a zapojení výlevky včetně nádrže pro splachování a prostoru na montáž vodovodní baterie k napouštění kýble.