Inspirace a tipy

S bílou barvou v koupelně neuděláte chybu

Jak na to, aby se koupelna stala příjemným místem klidu, kde rádi začínáme i končíme den? Jedním z důležitých aspektů jsou barvy, které mohou ovlivnit to, jak se v místnosti cítíme. Nestárnoucí stálicí v koupelnovém interiéru je bílá. Jak ji kombinovat?

Jak bílou kombinovat?

Benefitem bílé barvy a také důvodem, proč se stále těší popularitě mezi designéry i širokou veřejností, je její univerzálnost a nadčasovost. Nemusíte se bát ji použít prakticky v jakémkoliv stylu a typu koupelny, a navíc nemusíte mít obavy, že by se vám rychle okoukala nebo vyšla z módy. Pokud jste majiteli menší koupelny, jistě vás také potěší, že bílá barva prostory opticky zvětší a projasní.

 

Díky její univerzálnosti a všestrannosti ji můžete jednoduše kombinovat s dalším vybavením. Pokud například sáhnete po bílém nábytku a sanitě, můžete je zkombinovat s výraznějšími prvky na obkladech a dlažbě, a přitom se vyhnete riziku, že by prostor působil přeplácaně. V případě, že máte menší koupelnu, doporučujeme držet se spíše světlejších barev od béžové po šedou. Pokud nechcete, aby prostor působil příliš studeným dojmem, můžete obklady a dlažbu zvolit v teplejších odstínech. Zároveň vždy záleží na celkovém pojetí koupelny a designu vybavení. Například oblé hrany nebo tenké stěny v případě umyvadel dokážou prostor příjemně zútulnit.

 

V případě, že patříte mezi příznivce odvážnějších barev, můžete bílou sanitu a nábytek zkombinovat s tmavšími odstíny. Skvěle vypadá například v kombinaci s minimalistickými obklady s dekorem betonové stěrky nebo hravou mozaikou.

Výrazný prvek v koupelně

Bílá barva koupelnu opticky zvětší a prozáří a je tak vhodná i pro malé prostory. Pokud chcete podtrhnout styl koupelny, vsaďte na jeden výjimečný kus, který se stane dominantou místnosti.

Příkladem je designové umyvadlo na desku Džber, které je produktem projektu JIKA ART.

Bílá v kombinaci s výraznými barvami

Nový nábytek Deep by Jika vyniká jednoduchým nadčasovým designem díky čistým liniím a stylovým hliníkovým úchytkám. Perfektně jej lze zkombinovat i s výraznějšími barvami v koupelně.

Praktická skříňka pod umyvadlo Mio-N v bílé barvě s leskem na čílkách perfektně vynikne v neotřelé kombinaci s výraznou bordó mozaikou.