Inspirace a tipy

Trendy v koupelnovém nábytku – minimalismus a čisté linie

Dobře zvolený koupelnový nábytek vám poskytne nejen dostatek úložných prostor, ale také perfektně doladí a podtrhne styl vaší koupelny. Jak vybrat ten správný?

Svým designem by měl nábytek ladit s celkovým pojetím koupelny. Aktuálním trendům stále vládne minimalismus a čistý design. Populární jsou závěsné skříňky, které kromě moderního vzhledu nabízí také praktická řešení. Mezi barvami koupelnového nábytku dominuje neutrální bílá, která je ideální i do menší koupelny, protože ji nejen prozáří, ale také opticky zvětší. Trendy jsou ale také přírodní tóny, v posledních letech především světlé typy dřevin, které koupelnu příjemně proteplí. Důležité je, aby barva nábytku vždy ladila se zvolenými obklady a dlažbou.

U koupelnového nábytku jsou pak důležité také materiály a kvalita provedení. Nábytek musí být vyroben z materiálů odolných nejen proti mechanickému poškození, ale také proti vzdušné vlhkosti. Při nákupu vyzkoušejte bezproblémové otevírání i zavírání dvířek a u závěsných skříněk sledujte také jejich nosnost. V neposlední řadě nezapomeňte na praktičnost. Nábytek by měl poskytovat chytrá řešení a dostatek úložného prostoru.

Trendy minimalismus

Milovníky minimalismu potěší nábytek Cubito. Vyniká precizním zpracováním, zásuvky jsou opatřeny plnovýsuvnými pojezdy značky Hettich s tlumením dovírání, s celoživotní garancí kvality. K dostání je v moderním dřevodekoru dub či tmavá borovice anebo v tradiční bílé barvě s vysoce lesklým lakem na čílkách.

minimalismus, koupelna, minimalistický nábytek, lakovaný nábytek, dřevodekor, JIKA, koupelna, koupelny

Moderní elegance

Nábytek z koupelnové série Mio svým designem nadchne zejména vyznavače moderního a elegantního stylu. Zaujme mimo jiné originálními promyšlenými výřezy místo úchytek, které mnohdy jen zbytečně zabírají místo. Čílka nábytku jsou v dekoru ořech nebo v bílé barvě.

jika, mio, nábytek, bílá skříňka, skříňka pod umyvadlo
jika, mio, nábytek, skříňka, skříňka pod umyvadlo, ořech dekor
jika, mio, nábytek, skříňka, skříňka pod dvojmyvadlo, bílá

Jednoduché čisté linie

Právě jednoduchostí a čistými liniemi se vyznačuje nábytek ze série Deep by Jika. Na první pohled vás okouzlí měkkými zaoblenými hranami. Zaoblený tvar mají i úchytky na nábytku, které příjemně padnou do ruky. Vybírat lze ze tří variant – bílé a dřevodekoru jasan nebo zlatý dub.

jika, deep by jika, koupelnový nábytek, bílá skříňka pod umyvadlo, oblé čelo
jika, deep by jika, koupelnový nábytek, skříňka pod umyvadlo, jasan, oblé čelo
jika, deep by jika, koupelnový nábytek, skříňka pod umyvadlo, zlatý dub, oblé čelo
jika, deep by jika, koupelnový nábytek, skříňka pod umyvadlo, skříňka
jika, deep by jika, koupelnový nábytek, skříňka pod umyvadlo, skříňka, úložný prostor
jika, deep by jika, koupelnový nábytek

Stylově i v malé koupelně

Nábytek Tigo N je pro své rozměry a přizpůsobivost skvělou volbou i do malé koupelny. Charakteristický je harmonickým designem. Vyráběn je ve dvou variantách, a to v bílém provedení a dřevodekoru jasan.

JIKA, tigo, koupelnový nábytek, skříňka pod umyvadlo, jasan
JIKA, tigo, koupelnový nábytek, skříňka pod umyvadlo, bílá