Inspirace a tipy

Tipy pro změny v malé i velké koupelně

Koupelna patří k místnostem, které se rekonstruují nejčastěji. Přinášíme vám několik tipů na malé i velké změny, díky kterým dostane vaše koupelna nový vzhled.

Než se do rekonstrukce pustíte, měli byste si ujasnit, jaký styl koupelny budete chtít. Na výběr máte hned řadu možností – provance, moderní minimalismus nebo třeba ladění do přírodních dekorů. Následně si podle stylu vyberete veškeré vybavení, které by spolu mělo ladit. Dále je potřeba promyslet, zda si pořídíte vanu či sprchový kout.

Rekonstrukce

Prvním tipem pro novou nadčasovou koupelnu je designový sprchový kout. Pokud máte rádi aktuální trendy, představují skvělou volbu walk-in sprchové kouty, které působí elegantně a vzdušně.

Pokud si nejste jisti, zda pořídit vanu nebo sprchový kout, máme pro vás řešení v podobě kombinace vany a vanové zástěny. Skvělou volbou tak pro vás může být prostorná vana Cubito, ve které můžete pohodlně relaxovat a zástěnu lze pořídit ve dvou délkách.

Nezapomínejte ani na úložné prostory, kterých by mělo být v každé koupelně dostatek.

Časy se mění a i chytré technologie zaujímají své místo v koupelnách.
Klozet už není pouze nezbytnou součástí koupelny, ale i designovým prvkem s mnoha funkcemi. Vhodnou volbou jsou klozety s technologií rimless, tedy bez oplachového kruhu, které poskytují vysokou hygienickou úroveň.

Drobné změny

Pokud nepotřebujete kompletní rekonstrukci, ale chcete koupelnu oživit, můžete začít u doplňků. Jedná se zejména o držáky a háčky na ručníky, košíčky a mýdlenky, poličky, madla a spoustu dalších. Vybere si tak úplně každý.

Na co je však důležité myslet, je celkový design vaší koupelny. Ať už vaše srdce bije pro jakýkoli styl, je dobré vybírat doplňky ze stejné série, aby koupelna působila útulným a sjednoceným dojmem.