Inspirace a tipy

Vana pro odpočinek po celém dni

Relaxační koupel po celém dni je tím pravým lékem na stres, shon nebo unavené tělo po sportu a jiné fyzické námaze. Přináší totiž příjemný nerušený okamžik pro odpočinek a zároveň při ní dochází k uvolnění mysli i těla. Abyste si ji ale mohli naplno vychutnat, je důležitá volba správné vany. Na co se při výběru zaměřit?

Koupelna by měla být oázou klidu, kde můžete příjemně začít i zakončit den. Proto je opravdu podstatné, abyste se v ní cítili dobře a vybavení vám plně vyhovovalo a poskytovalo dostatečný komfort.

Kromě velikosti a tvaru je důležitý výběr materiálu. JIKA nabízí rovnou dva druhy – ocel a akrylát.

Ocelová vana: velkou předností ocelové vany je rozhodně odolnost proti poškrábání a dlouhotrvající izolace teplé vody. Tento materiál je velmi tvrdý, má vysokou trvanlivost a životnost. Je odolný proti otěru a poškrábání, intenzivní čištění hrubou drátěnkou a abrazivními prostředky však není vhodné. Úklid zvládnete lehce, povrch je velmi hladký, nečistoty na něm neulpívají. Výhodou je stálobarevnost výrobku, bez problémů odolává také vysokým teplotám. Vany se nabízejí v několika rozměrech.

Akrylátová vana: výhodou akrylátových van je lehkost a variabilita materiálu. Je možné vyrobit různé tvary produktů, které pomohou vyřešit někdy stísněný prostor v koupelně. Rozmanitá je i členitost tvarů, vyrábějí se vany s odkládacími plochami, prohlubněmi, opěry apod. Akrylát je při manipulaci lehký a snadno se instaluje, lze do něj vrtat otvory, bez problémů připevníte madla, vodovodní baterie a další příslušenství. Pocitově také akrylát na dotyk nestudí a koupání tak je pro mnoho lidí příjemnější.

Tip pro malé koupelny: vana ze série Tigo, která díky chytrému řešení a ergonomickému tvarování šetří místo, ale neztrácí vůbec nic ze svého pohodlí.