Inspirace a tipy

Vybíráme sprchový kout

Nezáleží na tom, kolik času v koupelně trávíte, vždy by vám tam mělo být příjemně, abyste se mohli uvolnit a zrelaxovat.

Vybíráme sprchový kout

Důležitým kritériem při výběru sprchového koutu je velikost vaší koupelny. Pokud vám to umožňuje, sáhněte spíše po prostornějších sprchových koutech, abyste měli dostatek pohodlí. V případě, že ale máte malou koupelnu, měli byste sáhnout po řešeních navržených speciálně za tímto účelem, protože takto navržené sprchové kouty sice šetří místo, ale zároveň neztrácejí na komfortu.

Zamyslet byste se pak také měli nad umístěním v prostoru a zvážit, zda zvolíte klasický čtvrtkruhový nebo čtvercový kout, sprchové stěny nebo sprchový kout bezrámový.

 

Se sprchovou vaničkou, nebo na dlažbu? 

Klasické sprchové kouty jsou montovány se sprchovými vaničkami, jejichž výhodou je, že nemusíte provádět žádné stavební zásahy do podlahy. Oproti tomu sprchové stěny mohou být instalovány přímo na podlahu a v tomto případě byste neměli zapomínat na sprchový žlab, který musí být umístěn a vyspádován tak, aby vám voda při sprchování nenatekla do koupelny.

Naše tipy:

Novinka letošního roku sprchový kout Nion je k dostání ve čtvercové i čtvrtkruhové variantě.

Vyroben je z 6 mm silného bezpečnostního skla a je opatřen povrchovou úpravou JIKA perla GLASS, díky které je jeho údržba opravdu jednoduchá. Pro srovnání případných stavebních nerovností disponuje možností 15 mm kompenzace profilu. K dispozici je navíc klasická varianta s transparentním sklem nebo dekorem arctic.

Do malých a úzkých koupelen se skvěle hodí asymetrický sprchový kout Tigo, který díky rozměru 80 x 100 cm poskytne při sprchování dostatek pohodlí. Stejně jako další sprchové kouty disponuje úpravou JIKA perla GLASS.

Do prostornějších koupelen vám bude skvěle pasovat čtvercový sprchový kout Lyra Plus. Vybrat si můžete mezi variantou s klasickým transparentním sklem, nebo provedením s matnými pruhy, které poskytnou dostatek soukromí.

Stále populárnějším řešením jsou sprchové stěny.  Stěny Pure dodají moderní a výjimečný vzhled. Speciální skla můžete poskládat do několika podob tak, aby byl perfektně využit prostor vaší koupelny.