Inspirace a tipy

Vybíráte koupelnový nábytek – jak na to?

Lámete si hlavu nad tím, jaký koupelnový nábytek pořídit? Máme pro vás instruktážní video plné rad a tipů, které vám pomůžou nejen při výběru, ale i jeho údržbě.

V současné době můžete volit z široké škály variant nábytku a pořídit jej přesně na míru vaší koupelně i potřebám.

V sortimentu Jika najdete kompletní nabídku od klasických umyvadlových skříněk, přes mělké vysoké skříňky vhodné vedle zrcadla, které mohou být skvělou variantou i do menších prostor, až po zrcadlové skříňky.

Nechybí ani desky pod umyvadlové mísy zpracované na míru, které jsou moderním a stále oblíbenějším řešením.

Série Tigo vhodná i pro malé koupelny

Jedním z důležitých aspektů, které byste měli zohlednit, je velikost vaší koupelny.

Pokud jste majiteli menších prostor, měli byste hledat efektivní řešení, díky kterým využijete každý centimetr, ale zároveň bude interiér stále působit příjemným dojmem.

Oblíbenou koupelnovou sérií je například Tigo. Ta vyniká harmonickým designem a díky své variabilitě a přizpůsobivosti je ideálním řešením i pro malé koupelny.

Série Mio-N a dvojumyvadlo s praktickou skříňkou

V případě velkorysejších koupelnových prostor můžete zase sáhnout po praktických řešeních, jako je například prostorné dvojumyvadlo se skříňkou se čtyřmi zásuvkami.

Oceníte ji obzvlášť v případě, že vás v domácnosti žije více. Skříňky pod umyvadlo jsou vždy designově a rozměrově sladěné s umyvadly ze stejné série. V sortimentu Jika můžete vybírat ze

skříněk s dvířky, se zásuvkovým provedením s plnovýsuvem a tichým dovíráním nebo můžete zvolit možnost otevírání zásuvek systémem push to open.

Při výběru myslete také na sifon. Pokud byste zvolili nábytek, kde je zásuvka bez výřezu, je potřeba, aby umyvadlo mělo místošetřící sifon.

 

Na závěr jsme si nechali ještě jedno důležité téma, a to materiál.

Proč zvolit nábytek, který je přímo určený do koupelny, a nekoupit libovolnou skříňku, která se vám líbí?

Je třeba myslet na to, že je v koupelně neustále vlhko a nábytek může přijít do kontaktu s vodou. Koupelnový nábytek proto musí být vyroben z materiálu odolného proti vzdušné vlhkosti i mechanickému poškození.

Pro nábytek Jika proto používáme pouze kvalitní materiály. Příkladem je HPL povrch, s nímž máte záruku odolnosti proti poškrábání a také jistotu maximální vlhkuodolnosti.