mini_banner_rekontrukce_slezska_diakonie.jpg

Společnost Laufen CZ pomohla s rekonstrukcí Slezské diakonie

Společnost Laufen CZ ve spolupráci s nadací Krása pomoci Taťány Kuchařové pomohla zrekonstruovat koupelnu a toalety domova se zvláštním režimem SILOE Ostrava, který spadá pod Slezskou diakonii.

Spolupráce Laufen CZ a nadace Krása pomoci započala už před několika lety a za tu dobu již společnost podpořila několik projektů a přispěla k realizaci mnoha koupelen pro seniory. Nejnovějším společným počinem se stal domov se zvláštním režimem SILOE Ostrava poskytující pobytovou sociální službu lidem starším 50 let s poruchami paměti, kteří kvůli snížené soběstačnosti nemohou dále setrvat ve svých domovech. 

Společnost Laufen CZ věnovala domovu produkty české značky koupelnového vybavení JIKA a současně spolu s architektem Michalem Janků připravila celý projekt. „Souzníme s filozofií a aktivitami nadace Krása pomoci, která se zaměřuje na pomoc seniorům, a máme velkou radost, že můžeme být součástí a touto cestou podat pomocnou ruku tam, kde je potřeba,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Nová koupelna byla navržena tak, aby plně respektovala a naplňovala potřeby klientů domova SILOE, mezi nimiž jsou i lidé se zhoršenou mobilitou. Celé rozvržení proto bylo uzpůsobeno možnosti používat sprchovací křeslo i speciální lůžko. Současně byly zvoleny vybrané produkty značky JIKA z koupelnové série, která byla vytvořena speciálně pro bezbariérové koupelny. Příkladem je klozet Deep by JIKA s prodlouženou délkou nebo zdravotní umyvadlo Mio, které je díky promyšlenému designu vhodné nejen pro osoby s pohybovým handicapem, ale také pro ty, kteří mají poruchu zraku. „Všechny naše výrobky v bezbariérové sérii byly navrženy tak, aby byly maximálně funkční, praktické a umožnily tak osobám s handicapem pohodlné využití koupelny. Současně je pro nás ale důležité také to, aby tyto produkty fungovaly i po stránce designu a pomohly tak vytvořit opravdu příjemný prostor,“ zakončuje Iva Šedivá.