Technologie nábytku JIKA

Technologie nábytku JIKA

Nábytek Jika se kromě dobré ceny vyznačuje vysokou odolností vůči vlhkosti i mechanickému poškození. K jeho výrobě se používají jen ta nejkvalitnější lepidla

Nábytek Jika se kromě dobré ceny vyznačuje vysokou odolností vůči vlhkosti i mechanickému poškození. K jeho výrobě se používají jen ta nejkvalitnější lepidla. ABS hrany o tlouštce 2 a 0,8 mm jsou z materiálu s vysokou odolností proti mechanickému poškození. Závěsy skříněk mají nosnost až 150 kg. Panty renomované značky Hettich vydrží neuvěřitelných 150 000 cyklů, stejně kvalitní jsou i zpomalovače dvířek a zásuvek. Díky vyšší hustotě dřevotřískové desky (např. výrobce Egger), ze které jsou vyrobeny korpusy, je materiál pevnejší v ohybu a v uchycení vrutů. Navíc má minimální emise formaldehydu – emisní třída E1 – E1/2. Povrchy dřevotřískových desek jsou opatřeny laminovou fólií o gramáži 100 g/m2. Na čílka zásuvek a skřínek lakovaná z 5 stran používáme MDF s vysoce lesklým 5vrstvým PUR lakem. Vzhled lakované plochy se nemění, nestárne, nežloutne, neboť obsahuje UV filtry.

Všechny skleněné výplně dvírek jsou vyrobeny z kaleného bezpečnostního skla, u dekorovaných dvířek Cubito je použita technologie vypalovaného dekoru. Koupelnová osvětlení splňují evropské normy a díky vysokému krytí IP44 je lze umístit již do zóny 2, 180 cm od podlahy.

Garance kvality – výrobní proces.

Certifikace výrobního procesu ISO 9001:2001, ISO 9001:2012 Certifikace LQS výrobního procesu pro švýcarskou firmu Laufen Certifikace TÜV pro elektrovýzbroj Certifikace TÜV svítidel Ochrana proti vlhkosti Použití PUR lepidel na lepení hran Adresná kontrola kvality výrobku Ochrana životního prostredí využíváním BAT technologií.

Srovnání:

Jika nábytek
Lamino fólie gramáž 100 g/m2. 5vrstvý PUR lak svysokým leskem (90–97 stupňů lesku), ze kterého se neuvolňuje formaldehyd, obsahuje UV filtry. ABS hrany o tlouštce 2 a 0,8 mm jsou lepené nejkvalitnejším PUR lepidlem.

Bežný nábytek
Lamino fólie gramáž 70 g/m2. 3vrstvý lak na bázi kyselinového rozpouštedla uvolňuje škodlivý formaldehyd a má viditelně nižší lesk – stupeň max. 70. Hrany jsou lepené obyčejným tavným lepidlem, které se při 10hodinovém testu namáčení ve vodě rozklíží.

 

Technologické postřehy